Zbudujmy razem ogród na tarasie gdyńskiego szpitala

25 Lip

To ma być przyjazny, wypełniony zielenią zakątek dla pacjentów onkologicznych. Znajdą się w nim ławki, stoliki i dużo roślin. Szpitale Pomorskie oraz Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska chcą stworzyć ogród na tarasie jednego z budynków Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Jednak, aby pomysł mógł zostać zrealizowany, potrzeba ponad 50 tysięcy złotych. Szpital nie dysponuje taką kwotą, dlatego zorganizował zbiórkę publiczną, w której prosi o wsparcie inwestycji. Każdy, kto chciałby pomóc w powstaniu ogrodu, może dołożyć swoją cegiełkę w serwisie zrzutka.pl lub wpłacić datek na konto Stowarzyszenia Onkologia Gdyńska.

Ogród ma powstać w budynku nr 26 Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, w którym mieszczą się oddziały: onkologii klinicznej, radioterapii oraz chemii dziennej. Na drugim piętrze znajduje się niezagospodarowany ponad 150-metrowy taras. Władze i personel szpitala chcą tam stworzyć przyjazne miejsce dla pacjentów. Przestrzeń, w której mogliby swobodnie posiedzieć na świeżym powietrzu i w miłym otoczeniu jest im bardzo potrzebna, ponieważ chorzy spędzają na oddziale często wiele dni, a nawet tygodni.

Szpitalny taras już zaczął się zmieniać. Pojawiły się na nim trzy pierwsze ławki i skrzynie na rośliny. Jednak, aby to miejsce mogło całkowicie zmienić się w ogród, potrzeba dużo więcej środków i nakładów. Docelowo mają się tam znaleźć także stoliki, krzesła i dużo zieleni. Projekt ogrodu na tarasie przygotowała wolontariuszka współpracująca z placówką.

Na realizację inwestycji potrzeba ponad 50 tysięcy złotych. Szpital nie ma jednak możliwości wygospodarowania takiej sumy ze swojego budżetu. Dlatego zwraca się o pomoc do mieszkańców Gdyni i Pomorza oraz wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy chcieliby wesprzeć projekt. W serwisie zrzutka.pl zorganizowano już specjalną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Datki można wpłacać również na konto Stowarzyszenia Onkologia Gdyńska : 80 2530 0008 2027 1095 4209 0001 – z dopiskiem Taras.

Szczegóły akcji znajdują się też na facebookowym wydarzeniu założonym przez Szpitale Pomorskie.

Fot.tyt.: Na tym tarasie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni ma powstać ogród dla pacjentów onkologicznych. Trwa zbiórka publiczna na ten cel // fot. materiały prasowe Szpitali Pomorskich.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.