Wyzwanie: Zdrowe wychowanie

23 Wrz

II Konferencja Żywieniowa „Wyzwanie: zdrowe wychowanie”, poświęcona prawidłowemu rozwojowi dziecka w zakresie trzech filarów: żywienie, zdrowie psychiczne i aktywność fizyczna, odbędzie się w dniach 13–14 października 2016 r., w Olivia Business Centre. Trwają zapisy.

W trakcie dwóch dni zostaną pokazane i podsumowane najciekawsze projekty dotyczące zmian, które zaszły w żywieniu dzieci i młodzieży w Polsce w ostatnim roku. Zaprezentujemy, co udało się już osiągnąć i jakie programy edukacyjne zostały wdrożone. Pokażemy jak realizować je w innych miejscach, w kolejnych szkołach – informują organizatorki.

Drugiego dnia wykłady będą poświęcone zaburzeniom odżywiania i chorobom dietozależnym, które mogą dotykać dzieci już w wieku szkolnym. Pokażemy rolę psychologa i dietetyka w leczeniu anoreksji, bulimii czy otyłości.

Będziemy gościć ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz osoby prowadzące projekty edukacyjne w całej Polsce. Wśród prelegentów znajdują się nazwiska takie jak dietetyk kliniczny Hanna Stolińska–Fiedorowicz z IŻŻ, dr n. med. specjalista pediatrii specjalista leczenia otyłości Michał Brzeziński czy dietetyk i trener Agnieszka Danielewicz z Instytutu Eligo. W trakcie konferencji zaserwujemy także catering promujący zdrowe odżywianie – zachęcają organizatorki.

Pełną agendę, wszystkich prelegentów oraz informacje o biletach znajdziesz na stronie www.wethinkhealthy.com

Organizatorem konferencji, jest grupa We Think Healthy zrzeszająca społeczność ekspertów ds. dietetyki, rodziców i osób, które chcą mieć realny wpływ na żywienie dzieci w szkołach i przedszkolach. Wydarzenie współtworzy Stowarzyszenie Macherki, które organizuje różnorodne warsztaty, spotkania i konferencje wspierające działania społeczne oraz przestrzeń O4 w Olivia Business Centre (Olivia Four).

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na www.facebook.com/wethinkhealthy.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.