Wystawa z Muzeum Brytyjskiego w Multikinie (KONKURS)

9 Wrz

Chcesz wiedzieć, jak żyli skandynawscy wojownicy? Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają 15 września o 19:00 na retransmisję nowatorskiego projektu – multimedialnej wystawy z Muzeum Brytyjskiego zatytułowanej Wikingowie: życie i legenda. To druga w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie muzeum. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójną wejściówkę na wydarzenie! 

British Museum po raz kolejny proponuje widzom prywatne zwiedzanie zgromadzonych kolekcji dzieł. Pierwszą produkcją był zapis wystawy pt. Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum, którą widzowie mieli okazję zobaczyć w marcu. Tym razem, przeniesiemy się w świat Wikingów w kinowej jakości obrazu i dźwięku. Ekspozycja dokumentuje życie VIII-wiecznych skandynawskich wojowników. To kolejna odsłona nowatorskiego projektu londyńskiej instytucji, która specjalnie na użytek kin przygotowuje retransmisje najważniejszych wystaw – w najlepszej jakości dźwięku i obrazu HD.

Relacja z wystawy zawiera również wypowiedzi ekspertów oraz efektowne inscenizacje. Pierwsze słowo na temat wystawy należeć będzie do Neila MacGregora – dyrektora Muzeum. Zgromadzone eksponaty oraz dzieła zostaną także opisane przez dwóch znakomitych historyków: Michaela Wooda oraz Bettany Hughes. Wystawę ożywi natomiast Garreth Williams – znawca i kurator sztuki, będący jednocześnie ekspertem od statków, oręża, wierzeń, tradycji, języka oraz prawa zwyczajowego Wikingów.

Projekcja obejmować będzie wyjątkowe inscenizacje z życia wojowników oraz pozwoli widzowi przyjrzeć się z bliska wszystkim przedmiotom, które miały związek z Wikingami. Na ekranie będzie można obejrzeć również zainscenizowaną na potrzeby filmu ceremonię pogrzebową w podziemiach Muzeum.

Czas trwania projekcji wynosi około 90 minut. Wystawę zobaczymy 15 września o 19:00 w 12 kinach sieci Multikino, w tym w Multikinie w Gdańsku i w Sopocie. Bilety dostępne w kasach kin oraz za pośrednictwem strony internetowej w następujących cenach : 35 zł (normalny), 33 zł (normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina), 31 zł (normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina), 30 zł (ulgowy dla uczniów, studentów i seniorów z ważną legitymacją), 28 zł (ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina), 26 zł (ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina), 25 zł (dla grup powyżej 15 os.), 20 zł (bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych, min. 20 osób, na seansach przed godziną 16:00 umówionych ze specjalistami do spraw rezerwacji grupowej). Sprzedaż biletów grupowych dla grup powyżej 15 osób oraz umawianie pokazów dla szkół u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17):

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. kom.: +48 513 111 984

Wikingowie-życie i legenda wystawa multimedialna z Muzeum Brytyjskiego_plakat

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie i wygraj podwójne zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie!

Który spośród mitów dotyczących wyglądu wikingów został najbardziej rozpopularyzowany?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (12 września) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MULTIKINO. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 12 września, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.