Wystartowała startupowa rakieta do sukcesu!

14 Sty

16 firm, ponad 20 ekspertów, inwestorów i tylko 3 minuty na przekonanie jury do swojego pomysłu! W środę, 13 stycznia, odbył się konkurs pitchingowy kończący Preparation Camp – spotkanie eliminacyjne programu akceleracyjnego Starter Rocket organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Jury wybrało 9 startupów, które będą mieć szansę na udział w 5-miesięcznej akceleracji.

W gronie wyróżnionych projektów znalazły się się m.in.: aplikacja dla głuchoniemych, platforma umożliwiająca rodzinie komunikację z lekarzami podopiecznego hospicjum czy aplikacja ułatwiająca zebranie środków na wymarzony produkt. O tym, kto ostatecznie weźmie udział w kilkumiesięcznym programie Starter Rocket, dowiemy się już pod koniec stycznia.

Podczas Preparation Camp liczni eksperci, z Belgiem Simonem McDermottem na czele, wybrali 9 unikatowych projektów, które oparte są na nowych technologiach i odpowiadają na różne potrzeby. Pod koniec stycznia powalczą one o ostateczne miejsce w akceleracji. W grupie finalistów Preparation Camp znaleźli się:
arHOME – startup rozwiązujący problem fizycznego doświadczenia produktu przed zakupieniem go w internecie z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości;
CheckTech – oprogramowanie, które pomoże działom HR i rekruterom w weryfikowaniu umiejętności kandydatów;
Five App – aplikacja dla użytkowników języka migowego umożliwiająca komunikację osobom głuchoniemych czy niedosłyszącym;
FOOTSTEPS – społeczność turystyczna, która pozwala poznać miejskie trasy, stworzone przez bliskie użytkownikowi grupy społeczne;
GoForSport – oparte na chmurze oprogramowanie CRM stworzone do zarządzania obiektami sportowymi;
HospiCare – aplikacja mobilna stworzona w celu stałego monitorowania codziennej pracy z pacjentami z dziecięcych domów hospicyjnych w Polsce;
iNeoSyte – aplikacja mobilna, która pomaga profesjonalistom z zakresu budownictwa, m.in. nadzorcom i managerom, w tworzeniu dziennych raportów budowlanych;
iWisher – aplikacja pozwalająca użytkownikom zbierać fundusze wśród bliskich i znajomych na wymarzone produkty;
TagToSell.It – rozwiązanie łączące sklepy i producentów z blogerami; dzięki nawiązanej w ten sposób współpracy zwiększana jest sprzedaż, a blogerzy otrzymują prowizję;

Wśród wyróżnionych projektów Preparation Camp znalazły się zarówno projekty, które prowadzą już sprzedaż swoich rozwiązań, jak i te na początku swojej drogi:
Po raz pierwszy brałyśmy udział w sesji pitchingowej. Jesteśmy zadowolone z możliwości zaprezentowania się – przekonuje Paula Rettinger-Wietoszko z HospiCare. – To były dla nas bezcenne 3 dni w Gdańsku, orzymałyśmy sporo opinii i rad. Wiedza, którą tu zdobyłyśmy, pozostanie na całe życie – dodaje współtwórczyni startupa Eliza Kugler.

Podczas trzech dni Preparation Camp w sesjach mentorskich, spotkaniach oraz przy okazji finału wydarzenia, startupom towarzyszyli doświadczeni i odnoszący sukcesy startupowcy, inwestorzy i biznesowi mentorzy, którzy oceniali ich pomysły biznesowe:

Część z zaprezentowanych pomysłów ma szansę na przekształcenie w ciekawy produkt czy usługę. Jest też kilka projektów, które już działają i generują przychodzy. Starter Rocket będzie wspierał osoby w przekuciu pomysłów w coś wartościowego. Najważniejsze na wczesnym etapie nie są pieniądze, ale poświęcony czas na konsultacje i przemyślenie projektu. Pieniądze nie gwarantują sukcesu bez dobrego pomysłu na biznes – mówi Stanisław Leśniak, członek jury, przedstawiciel PwC – partnera strategicznego Starter Rocket.

Fot. Michał Skotarczak
Fot. Michał Skotarczak

 

Jakich wyzwań mogą spodziewać się wyróżnione startupy? Jak podkreśla Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, to dopiero początek rozwoju ich projektów pod skrzydłami gdańskiego inkubatora: – Pod koniec miesiąca (21-23 stycznia) odbędą się pierwsze warsztaty w STARTERZE, to po nich wybierzemy ostateczną grupę startupów, które wezmą udział w 5-miesięcznym programie akceleracyjnym i otrzymają inwestycję w wysokości 30 tys. zł. Chcemy dać szansę szerszej grupie na udział w najbliższych warsztatach, zanim podejmiemy końcową decyzję – dodaje.

Ostatecznie uczestników projektu czeka 7 szkoleniowych zjazdów, a w sumie ponad 100 godzin spotkań biznesowych, mentoringu i szkoleń. Najlepszy projekt ma szansę na dofinansowanie w wysokości 180 tys. zł. od STARTERA i możliwość uzyskania dodatkowo nawet 800 tys. od polskich i zagranicznych inwestorów. Finał programu akceleracyjnego Starter Rocket odbędzie się w maju, podczas konferencji infoShare.

Fot. Michał Skotarczak
Fot. Michał Skotarczak

 

Starter Rocket to odbywający się w Gdańsku program akceleracyjny kierowany do innowacyjnych projektów z różnych branży (m.in. Big Data, Space, Life Science, FinTech, Mobile, IT, Energy, Social Impact) z dużym potencjałem. Tegoroczna, druga edycja to 5 miesięcy pracy, 7 zjazdów weekendowych, kilkaset godzin mentoringu, doradztwa, szkoleń, warsztatów i networkingu biznesowego, najlepsi mentorzy, doradcy i inwestorzy z kraju i zagranicy, szansa na sprawdzenie produktów na rynkach zagranicznych i wsparcie finansowe. Organizatorem programu jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a partnerem strategicznym drugiej edycji jest Axel Springer Plug&Play Accelerator, Microsoft, PwC i Dentons.

Fot.tyt.: Michał Skotarczak

Źródło: Informacja prasowa

 

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Starter Rocket.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.