Wykorzystaj szansę i zainwestuj w swój rozwój z CODE:ME (PATRONAT)

10 Lis

Ostatnie kilka miesięcy i sytuacja związana z COVID-19 nie do poznania zmieniła życie każdego z nas, rynek pracy, a także gospodarkę. Ta sytuacja zmusiła część osób do zmiany ścieżki kariery i skupieniu się na swoim rozwoju. W odmiennej rzeczywistości, niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni warto doszukiwać się także pozytywów – negatywy tylko nas demotywują i sprawiają, że tracimy cały zapał i chęć do działania. Oczywiście nie należy bagatelizować otaczającej nas rzeczywistości, ale się do niej zaadaptować i wytyczyć sobie nową ścieżkę działania.

Branża IT rozwija się nieprzerwanie od kilku lat, jednak ona także ucierpiała z powodu sytuacji związanej z pandemią na całym świecie, warto jednak zaznaczyć, że zdecydowanie mniej niż inne obszary gospodarki w Polsce. W CODE:ME od ponad pięciu lat organizujemy szkolenia związane z programowaniem, testowaniem, bazami danych, a także technologiami związanymi z IT, a jednym z naszych ulubionych obszarów działalności są meetupy, eventy i warsztaty. Przez cały okres naszej działalności byliśmy z uczestnikami naszych szkoleń i wydarzeń całkowicie offline – stacjonarnie – w najróżniejszych miastach Polski, od Trójmiasta, po Kraków, przez Poznań, Wrocław i Warszawę – mówi Klaudia Kaczmarczyk Customer Service Specialist. 

I dodaje: W marcu wszelkie zasoby i pokłady energii włożyliśmy do przeniesienia się w pełni do wirtualnej rzeczywistości. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują i świat online otworzył przed nami nowe możliwości. Przede wszystkim możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem trenerów nie tylko w kilku miastach kraju, ale w całej Polsce i poza jej granicami. Naszym flagowym wydarzeniem jest Tydzień Programisty, który w tym roku zorganizowaliśmy w trybie hybrydowym – większe spotkania i meetupy odbywały się online, a warsztaty, dzięki wsparciu Space Partnerów, w kilkuosobowych grupach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Pomimo ogromnego zamiłowania do spotykania się z ludźmi twarzą w twarz, widzimy, że możemy się dostosować do obecnej sytuacji i także czerpać z tego ogromną przyjemność. Każdy z nas poniekąd zmuszony jest do dostosowania się do nowych czasów, ale to od nas zależy, czy będziemy postrzegać je jako nowe–lepsze, czy gorsze czasy. Osobiście jestem zwolenniczką podejścia nowych–lepszych czasów, nawet jeżeli nie będą one w 100% lepsze, możemy zrobić wszystko, by dla nas niosły perspektywy na przyszłość, jak się często mawia, każdy jest kowalem swojego losu. Dlatego w CODE:ME wychodzimy naprzeciw każdemu, kto chce postawić swoje pierwsze kroki w branży IT, rozwinąć posiadane już umiejętności lub dowiedzieć się czegoś nowego w trakcie warsztatów online.

W najbliższym czasie CODE:ME organizuje dwa niesamowite wydarzenia cykliczne. Jednym z nich są trzygodzinne warsztaty od podstaw Nie bądź lama, ucz się programowania. Tym razem… Pierwsze kroki z MongoDB!, które odbędą się 19.11.2020 – online. W trakcie warsztatów z trenerką, Małgorzatą Łyczywek (można kojarzyć ją z bloga flynerd.pl), poznasz bazę danych MongoDB. Dlatego jeżeli z Lamą Krystyną chcesz przemierzyć nieznane zapisz się na: app.evenea.pl/event/niebadzlamauczsieprogramowania-mongodb/.

Grudzień i okres świąteczny to jeden z ulubionych momentów w roku naszej team menedżerki Karoliny, która między innymi koordynuje eventy w CODE:ME i od listopada gwarantuje nam świąteczną atmosferę w biurze od puszczania świątecznych hitów, po planowanie kalendarza adwentowego. Dlatego też już po raz drugi organizujemy Mikołajkową edycję niedzielnych, ośmiogodzinnych warsztatów CODE{sun}DAY. Całkowity dochód z tej edycji przekażemy w całości na Schronisko Promyk. Już 6 grudnia 2020r. w wirtualnej rzeczywistości będzie można zmierzyć się z podstawami HTML5 i CSS3, Pythona oraz Javy, a swoje zgłoszenie możesz przesłać przez formularz na stronie: app.evenea.pl/event/codesunday25/. Wspomniałam także wcześniej, że corem naszej działalności są szkolenia dla przyszłych programistów/programistek, czy testerów/testerek. Na stronie www.codeme.pl/kursy znajdziesz naszą aktualną ofertę, ale zachęcam też do śledzenia naszej strony, bo już niebawem ruszą zapisy na kolejne kursy w 2021r. Kursy i szkolenia to dobry start do zgłębienia wiedzy na temat danej technologii lub jej uporządkowania. Nauka pod okiem doświadczonych praktyków staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Dzięki temu na bieżąco możesz skonsultować z trenerem błędy lub wątpliwości związane z kodem, czy też danym językiem programowania. Dodatkowo mentor na każdym etapie nauki wskaże co wychodzi Ci dobrze, a nad czym jeszcze musisz popracować motywując tym samym do dalszej nauki – informuje Klaudia Karczmarczyk.

Wykorzystaj swój czas z CODE:ME i rozwiń skrzydła na ścieżce do branży IT. Wiemy, że nauka programowania i testowania często bywa kręta i wyboista, a wsparcie doświadczonego mentora bywa bardzo pomocne. Wpadnij na wydarzenie z Lamą lub CODE{sun}DAY, poznajmy się, porozmawiajmy i razem podbijmy świat!

Źródło: Informacja prasowa.

Nasz portal ma przyjemność być patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Fundację CODE:ME. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.