Wspierają pomorskich menedżerów

18 Kwi

Trudniej porozumieć się z kimś, kto jest do nas podobny charakterologicznie. Przywódca, by być skutecznym musi wzbudzać emocje. Niekiedy, należy rozstrzygnąć coś demokratycznie, a czasem zadecydować samodzielnie – to wnioski uczestników II edycji Akademii Młodego Lidera. Warsztaty dla menedżerów organizowane są przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Podczas Akademii Młodego Lidera zyskałam przede wszystkim praktyczną wiedzę od świetnych szkoleniowców, którą wykorzystam w mojej pracy na co dzień. Spotkania dodały mi odwagi i zainspirowały do działania – mówi Patrycja Kamińska, uczestniczka tegorocznych warsztatów. – Bezcenna wartość to nowo poznani ludzie, ich historie i doświadczenia. Nieczęsto mam okazję spotkać tyle ciekawych i barwnych osobowości w jednym miejscu – dodaje.

Akademia Młodego Lidera to 5–dniowe warsztaty, które rozwijają i stymulują umiejętności menedżerskie uczestników. Szkolenie skierowane jest do osób, które mają już doświadczenie w zarządzaniu zespołem czy projektami. Gdańska Fundacja Kształcenia Młodych Liderów i STARTER swoimi działaniami wspierają przede wszystkim pracowników fundacji, stowarzyszeń i start-upów, które mają ograniczony budżet na rozwój. Program podzielony był na 5 modułów tematycznych. Każdy dzień to inny temat oraz mentor. O rekrutacji i selekcji pracowników opowiedziała, Iwona Grodzicka – certyfikowany trener Situational Leadership II, a przede wszystkim praktyk. W swojej karierze realizowała projekty dla takich klientów jak: Blue Media, Grupa Żywiec czy Bank BPH.

Menedżer oprócz zarządzania ludźmi musi zmierzyć się z wymaganiami klienta oraz budżetem. Przywództwo w ujęciu finansowym zaprezentował Mariusz Kardaś, który może pochwalić się m.in. autorskim programem zarządzania projektami. Akademia Młodego Lidera to także spotkania z tymi, którym już udało się odnieść wizerunkowy i finansowy sukces. O blaskach i cieniach przedsiębiorczości opowiedział m.in. Szymon Węsierski, jeden z twórców Wooby, czyli edukacyjnych kolorowanek dla dzieci w 3D!

AML tworzą przede wszystkim ludzie! Praktyczna wiedza to jedno, ale nic tak nie motywuje do działania jak sukcesy i pomysły innych. Codzienny networking i wartościowe kontakty, to powód dla którego wezmę udział w kolejnych szkoleniach GFKM i STARTERA – mówi Bartłomiej Bucholc, któremu warsztaty polecił przyjaciel, uczestnik I edycji. Bartek jest twórcą EMBRO, marki personalizującej buty.

Uczestnicy I i II edycji Akademii Młodego Lidera spotkają się 24 kwietnia w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, by podsumować minione warsztaty. Oprócz rozmów i wymiany doświadczeń organizatorzy przygotowali spotkanie z Beatą Ligman, coachem i trenerem wizerunkowym, która opowie o sztuce prezentacji i wystąpień publicznych. Na wspólną lekcje zaprosił prezes GFKM Andrzej Popadiuk.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.