Wernisaż Kobaru w klubogalerii Bunkier (WIDEO)

13 Wrz

Podczas wernisażu w gdańskim klubie Bunkier rozmawialiśmy z Mariuszem Kowalem – trójmiejskim fotografem, o tym, jak pracuje, które spośród fotografii są dla niego szczególnie ważne i czyich nazwisk brakuje w jego fotograficznym portfolio. Posłuchajcie!

Mariusz KOBARU Kowal – fotograf i charakteryzator specjalizujący się w sesjach zdjęciowych dla zespołów i muzyków, współpracował z takimi artystami jak: Behemoth, Iggy Pop, Combichrist, Vader, Cannibal Corpse czy Fear Factory. Fotografuje od ok. 2005 roku, absolwent Międzynarodowego Studium Dziewulskich na kierunku charakteryzacja i efekty specjalne. Autor wielu warsztatów fotograficzno charakteryzatorskich. Autor zdjęć do płyty Acid Drinkers – Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again oraz okładki solowej płyty Grzegorza Skawińskiego – Me & My Guitar. W 2011 roku charakteryzator na planie teledysku Lucyfer zespołu Behemoth.

Wernisaż prac Mariusza „Kobaru” Kowala odbył się w czwartek, 12 września, w Bunkrze (Gdańsk, ul. Olejarna 3). Artysta fotografik znany ze współpracy z Zombie Boy’em, Iggy Poppem, grupą Behemoth ma na swoim koncie także sesje zdjęciowe z Acid Drinkers, Czesław Śpiewa, Pneumą czy Combichrist. Jego prace to nie tylko sesje zdjęciowe, ale także charakteryzacje muzyczne i dzieła graficzne, utrzymane w mrocznym, nietuzinkowym klimacie. Wystawę można oglądać do 31 października na najwyższej kondygnacji gdańskiego Bunkra. Polecamy!

One Reply to “Wernisaż Kobaru w klubogalerii Bunkier (WIDEO)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.