W świecie kobiet biznesu (FOTO)

20 Maj

17 maja w hotelu Courtyard by Marriot w Gdyni odbyła się ekskluzywna konferencja „Success Woman”. Nie mogłyście przybyć? Sprawdźcie naszą fotorelację.

Świetny dobór prelegentek, ekskluzywne centrum konferencyjne hotelu Courtyard by Marriot, profesjonalna obsługa wydarzenia, czarujący konferansjer Tomasz Podsiadły, sesje networkingowe… te wszystkie elementy, które zostały idealnie złożone przez organizatorów w całość sprawiły, iż „Success Woman” jest wydarzeniem, na którym nie powinno zabraknąć żadnej trójmiejskiej businesswoman.

Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo pań, a każda z nich z niecierpliwością oczekiwała rozpoczęcia prelekcji. Pierwsza zaprezentowała się Aneta Wątor, która poprowadziła wykład pt.”Kaizen Yourself. Odkryj metodę małych kroków. Realizuj każdy cel z Kaizen”. Aneta na co dzień jest trenerką rozwoju osobistego oraz mówczynią motywacyjną – prowadzi szkolenia łącząc wiedzę i rozwój z networkingiem. Stara się uświadomić każdej z nas, że to, co sobie wymarzymy, jest możliwe do osiągnięcia dzięki przestrzeganiu pewnych zasad. – Zamiast spełniać oczekiwania innych ludzi, powinnaś otaczać się osobami, które będą Cię wspierać w tym, co naprawdę chcesz robić i pomogą Ci rzeczywiście odnieść sukces. Boisz się porażki? Koniec z wymówkami! Realizuj swoje marzenia rozpoczynając od malutkich kroków, aby wyrobić w sobie swego rodzaju nawyk i udowodnić sobie, że jesteś w stanie osiągnąć zamierzone cele – tymi słowami Aneta zachęca do działania.

Kolejną prelegentką była Marta Woźny–Tomczak – przedsiębiorczyni, dyrektor firmy Rekrutacyjno-Szkoleniowej PERSONIA, psycholog i absolwentka podyplomowych studiów menedżerskich. Marta poprowadziła wykład pt. „Jak panować nad swoim czasem i uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty?”. – Kobiety mają to do siebie, iż często „zapychają” swój dzień wieloma czynnościami. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy nie są niezawodni. Jednak pomimo tego powinniśmy podnosić sobie poprzeczkę, aby integrować swoje ambicje z realiami – mówi Marta. I dodaje: – Przestań planować kolejnych 8 godzin, zacznij od małych kroczków. Skupiaj się na tym, co da Ci najlepszy rezultat w jak najkrótszym czasie. Humor i energia Marty wprowadziła uczestniczki w bardzo pozytywny nastrój, a to był dopiero początek świetnej zabawy!

Przed „networkingiem na obcasach” Aneta Wątor, która jest specjalistką w tej dziedzinie, przybliżyła obecnym paniom zasady,  jak skutecznie go poprowadzić i czego możemy po nim oczekiwać.

Po interesujących rozmowach przyszedł czas na kolejną prelekcję, którą poprowadziła Barbara Piasek. Wiedza zdobyta podczas wykładu pt. „Jak pozyskać nowych klientów i zarządzać procesami sprzedaży” z pewnością pomoże uczestniczkom konferencji rozwinąć swoje firmy. Barbara posiada 10-letnie doświadczenie jako manager w Procter & Gamble, RWE, Agros Nova, Orange, Empik, BMW Polska oraz w sprzedaży, IT, marketingu i finansach. Prowadzi zespół sprzedaży, na co dzień również szkoli handlowców. Barbara wie, jak szybko dotrzeć do ludzi decyzyjnych w wielkich korporacjach. Rozmowa powinna być krótka, a przekaz konkretny z zaprezentowaniem najważniejszej dla tej osoby wartości. Barbara w swoich komunikatach podkreśla wartość czasu zarówno dla samego prezesa spółki, jak i dla niej samej. Dzięki odpowiedniemu przekazowi może liczyć także na konkretną odpowiedź. – Sprzedaż to relacja partnerska, a nie usługiwanie – mówi. Gdy Barbara zaczynała swoją przygodę nie była nikim ważnym na rynku, ale dzięki swoim metodom osiągnęła sukces i wciąż pnie się w górę. Dzieli się swoją wiedzą poprzez interaktywne kursy SALES GATE, które pozwalają na podniesienie wyników sprzedażowych.

Jako ostatnia z prelegentek wystąpiła Anna Szubert, pierwszy w Polsce certyfikowany w USA Strateg Personal Brandingu: doradca z zakresu budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku, PR i protokołu biznesowego. Została wyróżniona i nagrodzona podczas tegorocznej gali „Kobieta Sukcesu 2016”. Od wielu lat zajmuje się budowaniem marki. – Budowanie marki jest to czasochłonny proces, który przeprowadzony poprawnie gwarantuje sukces Twojego biznesu. Najważniejsza jest autentyczność. Wizerunek definiuje to, jak postrzegają nas inni ludzie. Jeżeli zaakceptujesz to, jaka jesteś, i będziesz głośno o tym mówić, zbudujesz markę osobistą opartą właśnie na autentyczności. Wcale nie musisz być taka, jaką inni oczekują, że będziesz – Twoja autentyczność sprawi, że ludzie w Ciebie uwierzą – radzi Anna.

Po ostatniej przerwie networkingowej odbył się panel dyskusyjny z kobietami biznesu, które odniosły sukces w swojej branży. Każda z niesamowitych pań odpowiedziała na pytania zadane przez aktywnego w dyskusji Tomasza Podsiadłego oraz uczestniczki wydarzenia.

O swoich doświadczeniach w ich drodze do sukcesu opowiedziały:
Agnieszka Kośnik–Zając – założycielka Instytutu Kosmetologii Babiana, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Medycyny ANIZJA, członkini prestiżowego Lady Business Club, autorka felietonów dla luksusowego magazynu dla kobiet MeLady;
Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Świata Fitness, od 2015 r. prezes Międzynarodowej Federacji World Fitness Federation – World Body Building Federation; założycielka i prezes Akademii Fitness Sportowego, w której jest również choreografem;
Anna Król  architekt, partner zarządzający CKK Architekci Biuro Projektowe, członek Rady Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów, przewodnicząca Komisji ds. Standardów Wykonywania Zawodu, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (od 1999 roku);
Halina Langowska – właścicielka nowoczesnej firmy LANGOWSKI SHIPPING działającej w branży TSL (założona w 2004 roku firma rodzinna o zasięgu międzynarodowym świadczy kompleksową usługę spedycyjną oraz profesjonalną obsługę celną), wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w biznesie: Diamenty Forbsa, Gazele Biznesu, Kobieta Sukcesu, 11 miejsce wśród najważniejszych kobiet polskiego biznesu.

Wieczór ten był nasycony wiedzą, która z pewnością przyda się każdej z uczestniczek konferencji. Kolejna edycja już na jesień.  Bądźcie czujne!

Autorka – Karolina Pawlak – na co dzień związana z portalem Kobieta.Guru, który – jako zaprzyjaźniony – serdecznie polecamy!  Tam też więcej o konferencji Success Woman.

Fot.tyt.: Anna Krenc

Portal my3miasto.pl miał przyjemność patronować medialnie konferencji Success Woman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.