W sobotę na PGE ARENA fani planszówek ustanowią Rekord Polski

8 Lip

W sobotę, 11 lipca o godzinie 14.00, na stadionie PGE ARENA w Gdańsku chętni będą grali w grę Dobble, aby ustanowić Rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w planszówki. Organizatorem wydarzenia jest wydawnictwo REBEL, a partnerami PGE ARENA oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Zaproszone są wszystkie osoby które już grają oraz te, które chciałyby dopiero poznać świat gier planszowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy

Sobotni event, który zostanie oficjalnie otwarty o godzinie 12.00, będzie wyjątkowy pod kilkoma względami. Jest to pierwszy tego typu rekord ustanawiany w Polsce, a gracze spotkają się na rozgrywkach na świeżym powietrzu w bezpośrednim sąsiedztwie murawy.

– Spodziewamy się, że w trakcie bicia rekordu na PGE ARENIE będzie głośno i bardzo wesoło, ponieważ do gry wybraliśmy popularne i uwielbiane przez całe pokolenia graczy Dobble – do udziału zachęca Paweł Kurnatowski, koordynator projektu z firmy REBEL. – Nie przez przypadek na sobotę wybraliśmy właśnie Dobble, gdyż jest to na tyle łatwa gra, że może w nią zagrać osoba, która nigdy nie miała do czynienia z grami planszowymi. Dobble to gra wymagająca refleksu i spostrzegawczości, wyjątkowo emocjonująca, ale zarazem prosta; grają w nią zarówno sześcioletnie dzieci oraz doświadczeni gracze. Polega na jak najszybszym odnajdywaniu przez rywali par symboli na okrągłych, charakterystycznych dla tej gry kartach.

Dla odwiedzających przewidziano również dodatkowe atrakcje zlokalizowane na promenadach stadionu.  Liczymy, że w sobotę odwiedzi nas wielu fanów planszówek. Dlatego też przygotowaliśmy program, który umili odwiedzającym obecność na stadionie. I tak od godz. 12.00 na promenadzie trybuny żółtej REBEL zorganizuje festyn z dmuchańcami, a dodatkowo każdy, kto będzie chciał zarazić się pasją do planszówek, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego Games Roomu i zagrać w dostępne tam gry – mówi Karolina Janik, rzecznik PGE ARENA. – Zapraszamy wszystkich do kibicowania rekordzistom, tym bardziej, że jest to kolejna okazja, aby zobaczyć gdański stadion od środka, wybrać się z przewodnikiem na zwiedzanie PGE ARENY lub skorzystać z jednej z atrakcji oferowanych przez FUN ARENĘ.

ResizedImage527736-dobble-rekord-a2

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.