VI edycja projektu Lekcje Przedsiębiorczości (PATRONAT)

17 Cze

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu Lekcje Przedsiębiorczości skierowanego do nauczycieli i uczniów siódmych i ósmych klas gdańskich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Udział w projekcie rozwija kompetencje przedsiębiorcze młodzieży, a nauczycieli wyposaża w narzędzia do prowadzenia lekcji zarówno z przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości, jak i Doradztwa Zawodowego. Lekcje Przedsiębiorczości to przede wszystkim nauczanie praktyczne, gdzie nauczyciel staje się mentorem, a uczeń realizatorem pomysłu biznesowego.

Projekt organizowany jest przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER we współpracy z Miastem Gdańsk.

W ramach projektu grupy uczniów, pod okiem nauczyciela, przejdą proces twórczy, w trakcie którego opracują swoje rozwiązania do realnych wyzwań, które specjalnie dla nich przygotują przedstawiciele biznesu, organizacji społecznych i instytucji. Wyzwania dotyczyć będą trzech obszarów tematycznych: biznesowego, środowiskowego oraz społecznego. To uczniowie zadecydują, jaki projekt będą realizować – tłumaczy Aleksandra Abakanowicz, koordynatorka projektu Lekcje Przedsiębiorczości z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.


Realizacja projektu przez uczniów rozwija m. in. umiejętności komunikacji i pracy w grupie, kreatywność, krytyczne myślenie, umiejętności kompleksowego rozwiązywania problemów czyli kompetencje przyszłości ważne na rynku pracy i nie tylko.

W trakcie pracy młodzież będzie korzystała m.in. z Business Model Canvas do budowania realnych modeli biznesowych. Uczniowie i uczennice biorący udział w projekcie będą mieli dostęp do zaplecza merytorycznego i wsparcia konsultantów Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Konstrukcja projektu jest zgodna podstawą programową przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości i jednocześnie pozwalana wykorzystanie dostarczonych materiałów dydaktycznych na zajęciach z Doradztwa Zawodowego. Zasoby projektu umożliwiają także wykorzystanie zastosowanych w projekcie metod pracy z uczniem na dowolnych lekcjach w szkole.

Dla gdańskich szkół udział w projekcie jest bezpłatny. W październiku odbędzie się szkolenie wdrożeniowe dla nauczycieli, w trakcie którego zapoznają się z wyzwaniami, które dla uczniów przygotują przedstawiciele biznesu i instytucji.

Do tej pory we wszystkich edycjach Lekcji Przedsiębiorczości wzięło udział blisko 3500uczniów i uczennic. Na zgłoszenia placówek organizatorzy czekają do końca września 2019 roku. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: lekcjeprzedsiebiorczosci.pl/.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Lekcji Przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.