Tysiące lampek zabłyśnie na choince w Gdańsku

14 Gru

W niedzielę (15 grudnia) o godzinie 16.00 na Długim Targu odbędzie się uroczyste zapalenie lampek na gdańskiej choince. Dwudziestopięcio metrowe drzewko tradycyjnie powinno zostać przyozdobione już 5 grudnia, jednak plany pokrzyżował orkan Ksawery.

Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub „Plama” wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: „Gdańska Choinka” i „Gdańska Wigilia”.

Gdańska Choinka jest imprezą, która odbywa się tradycyjnie 5. grudnia, choć w tym roku plany pokrzyżował orkan Ksawery. Uroczystość, która odbędzie się 15 grudnia o godzinie 16.00, poprzedziło rozpisanie konkursu skierowanego do najmłodszych gdańszczan na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Nagrodzone prace ozdobią choinkę ustawioną na Długim Targu przy fontannie Neptuna. Na scenie przy Gdańskiej Choince, Św. Mikołaj wręczy nagrody za wyróżnione ozdoby choinkowe i uroczyście wraz z Prezydentem zapali światełka na dwudziestopięcio metrowym drzewku.

>>Śledź zakładkę AKTUALNOŚCI w portalu my3miasto.pl – JUŻ WKRÓTCE:

FOTORELACJA Z ZAPALENIA LAMPEK NA GDAŃSKIEJ CHOINCE!<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.