Tydzień myślenia o dizajnie

18 Kwi

13 kwietnia wystartowały zapisy na wydarzenia organizowane w ramach „Design Thinking Week”. To przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego można na własne oczy zobaczyć, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań. W tym roku festiwal odbywać się będzie w dniach 8-14 maja.

Design thinking, czyli myślenie projektowe to znana w Europie – a w Polsce poznawana od dwóch lat – metoda, której celem jest wprowadzanie innowacji do produktów, usług i firm. Jest to metodologia praktycznie dla każdego. Pozwala ona w lepszy sposób rozwijać nasze rozwiązanie, produkt bądź usługę. Generalnie polega ona na tym, by tworząc jakieś rozwiązanie znaleźć klienta zanim dokonamy jego wdrożenia – tłumaczy Eliza Mrozowska-Rozwadowska z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

W ramach trzeciej edycji DT Week Polska, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Strefa Startup Gdynia przygotował interesujący program wprowadzający w tajniki Design Thinking.

8 maja w PPNT Gdynia odbędzie się wykład odsłaniający tajemnice metodologii Design Thinking oraz projekcja filmu Design&Thinking. Dokument uświadomi liderom biznesu, projektantom, a także twórcom potrzebę podjęcia działań wobec zmian społecznych XXI wieku. Wyjaśni, na czym polega myślenie projektowe oraz w jaki sposób jest implementowane w biznesie.

Dzień później studenci oraz freelancerzy będą mogli wziąć udział w warsztatach Budowanie przedsiębiorstwa społecznego, podczas którego z wykorzystaniem Design Thinking pracować będą nad stworzeniem przedsiębiorstwa społecznego.

Program:

8 maja 2017, godz. 17.00 – 18.30
Myślenie projektowe w praktyce na przykładzie Miejskiego Service Design i Biblioteki Miejskiej w Gdyni, wykład inspirujący
Sala Kinowa, budynek III
Rejestracja: dtweekgdynia-wyklad.evenea.pl/

godz. 18.30-20.00
Projekcja filmu Design&Thinking (w j. ang).
Sala Kinowa, budynek III Rejestracja: dtweekgdynia-film.evenea.pl/

9 maja 2017, godz. 16.00 – 20.00
Warsztat dla studentów/freelancerów Budowanie przedsiębiorstwa społecznego
Sala G, budynek III
Rejestracja: dtweekgdynia-warsztat.evenea.pl/

Zapisy na wydarzenia organizowane przez Strefę Startup Gdynia rozpoczynają się 13 kwietnia. Spotkania w ramach Design Thinking Week odbywać się będą również w Gdańsku.

Więcej informacji na temat Design Thinking Week znajduje się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.