Szekspir 400, czyli obchody rocznicy śmierci Williama Szekspira

13 Mar

23 kwietnia Gdański Teatr Szekspirowski tradycyjnie poświęci pamięci swojego patrona. Tego dnia przypada zarówno rocznica urodzin,  jak i rocznica śmierci mistrza ze Stratfordu. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano w ramach wydarzenia Szekspir 400! 

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które obejmie prezentację filmów w budynku Teatru oraz happening na ulicach Głównego Miasta: Długiej i Długim Targu.

Pokaz filmów jest efektem współpracy GTS przy projekcie Szekspirowskiego Teatru Globe z Londynu: „The Complete Walk”. Nazwa nawiązuje do wydania wszystkich dzieł Szekspira („The Complete Works”). Na to wyjątkowe dzieło składa się 37 filmów – odpowiadających 37 sztukom Szekspira – zrealizowanych bezpośrednio w miejscach, w których autor osadził ich akcję. Kleopatra na tle egipskich piramid, Hamlet na zamku w Elsynorze, Romeo i Julia w Weronie – a wszystkie w wykonaniu wybitnych aktorów brytyjskich. Słowem – teatr angielski na najwyższym poziomie. Filmy prezentowane będą równocześnie w Londynie i w Gdańsku – w Szekspirowskim Teatrze Globe i Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Drugą część wydarzenia stanowić będzie wyjątkowy happening realizowany na ulicach Gdańska, z udziałem 400 płaczek, które wraz z „żałobnym konduktem” przejdą ulicami Gdańska aż pod budynek teatru. Finał obcho­dów będzie miał miejsce w budynku GTS. Obchody 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira, organizowane przez GTS, zostały objęte programem Shakespeare Lives.

Więcej szczegółów JUŻ WKRÓTCE!

2 Replies to “Szekspir 400, czyli obchody rocznicy śmierci Williama Szekspira

  1. Pingback: Gdańszczanie odkryli zakamarki Teatru Wybrzeże (FOTO) - my3miasto.pl

  2. Pingback: Gdański Teatr Szekspirowski poszukuje płaczek - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.