„Święta bez pszenicy” (RECENZJA, KONKURS)

22 Gru

Świąteczna kuchnia kojarzy nam się zwykle z tradycyjnymi potrawami, takimi jak barszcz, pierogi, ryby. Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby w tym czasie jeść cokolwiek innego. Co jednak, jeśli staramy się jeść zdrowo i chcemy wykluczyć gluten ze swojej diety nawet w święta? Z pomocą przychodzą nam Marta Szloser i Wanda Gąsiorowska. Ich książka „Święta bez pszenicy” to skarbnica przepisów, ale i wiedzy na temat tego co jeść, a czego unikać. A my mamy dla Was konkurs, w którym będzie do wygrania ta niezwykle przydatna w codziennym jadłospisie książka.

Autorki podzieliły ją na trzy części: w pierwszej dowiadujemy się czym jest gluten i dlaczego okryty jest taką niechlubną sławą. Część druga to opisy produktów, które warto włączyć do swojego menu, nie tylko od święta! Znajdziemy tam również zamienniki składników, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznych potraw, a które niekoniecznie służą naszemu zdrowiu. I wreszcie część trzecia – pełna przepisów, którymi na pewno zaskoczymy rodzinę i przyjaciół. Znajdziemy tutaj wiele przykładów dań wytrawnych, jak również słodkości.

Warto pamiętać, że książka ta przyda się nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale i Wielkanocy. A tak naprawdę można z niej korzystać każdego dnia, bo zaproponowane potrawy są uniwersalne i idealne na codzienny obiad czy kolację. Dopełnieniem książki jest wykaz E-dodatków do żywności, które często znajdujemy na etykietach produktów, a nie bardzo wiemy co znaczą. Od teraz niestraszne nam będą tajemnicze nazwy niczym z tablicy Mendelejewa. Dzięki temu staniemy się bardziej świadomymi konsumentami, a nasza lista świątecznych zakupów nie będzie przypadkowa.

pszenica2

„Święta bez pszenicy” to idealny prezent dla najbliższych, ale i dla samego siebie. Przecież skorzystamy nie tylko my, ale i nasi najbliżsi, dla których przygotujemy coś pysznego i zdrowego. Bez wątpienia warto mieć tą pozycję w swojej podręcznej biblioteczce.

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj książkę pt. „Święta bez pszenicy”.

                    Na jaki kolor barwi się gluten pod wpływem  nalewki gwajakowej?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (28 grudnia) do godziny 13.30. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – Święta bez pszenicy. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzona zostaną pierwsza osoba, która udzieli właściwą odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 28 grudnia, do godziny 13.30.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytanie.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Konkurs dla mieszkańców Trójmiasta (osobisty odbiór nagrody).

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Bukowy Las.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.