Spełnij podróżnicze marzenia

11 Sty

Jeśli masz mniej niż 35 lub więcej niż 65 lat, podróżujesz i marzysz o ciekawej wyprawie to wyzwanie dla Ciebie! Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi. Do wygrania finansowe wsparcie, ufundowane przez prezydeta Gdyni, na realizację podróży życia. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia. Zwycięzcy otrzymają po 15 tysięcy złotych. Laureatów poznamy za niespełna dwa miesiące podczas 21. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów każdego roku przyciagają tłumy globtroterów i osób zainteresowanych odkrywaniem świata. Tegoroczna edycja wystartuje 8 marca i potrwa do 10 marca. Ostatniego dnia imprezy podróżnikom, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze, wręczane są nagrody. Doceniani są też młodzi ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw.

Nagroda im. Andrzeja Zawady jest przyznawana młodym i odważnym ludziom. Dzięki niej mogą oni zrealizować swoje podróżniczo-eksploracyjne marzenia. W konkursie o tę nagrodę mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach. Laureaci otrzymują statuetkę, ale nie tylko. Z nagrodą wiąże się też wymierna korzyść finansowa. Zwycięzca otrzymuje 15 tysięcy złotych wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów // fot. Lechosław Dzierżak

Wyjątkowa nagroda czeka również na podróżniczych nestorów. Od 2017 roku, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń, mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie analogiczne do Nagrody im. Andrzeja Zawady. Tu jednak projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. O zwycięstwie również decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie, podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni, prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu. Również i w tym przypadku prezydent Gdyni wspiera podróżników seniorów nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych, która jest przeznaczona na realizację opisanej w zgłoszeniu projektu.

Podróżnicy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 31 stycznia br. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić odpowiedni formularz aplikacyjny i przesłać go pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody im. Andrzeja Zawady znajduje się tutaj.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody Wiecznie Młodzi dostępny tu.

W ubiegłym roku Nagrodę im. Andrzeja Zawady otrzymał Tomasz Owsiany na realizację projektu podróży reporterskiej do Gujany Francuskiej. Nagroda Wiecznie Młodzi powędrowała natomiast do Lecha Flaczyńskiego na wyprawę na Makalu.

Więcej informacji na temat 21. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów znajduje się na stronie internetowej: www.kolosy.pl/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.