Rusza CodeWeek in STARTER!

17 Wrz

Kilkanaście bezpłatnych szkoleń, warsztatów, ścieżek tematycznych i spotkań z przedstawicielami branży informatycznej i nowych technologii czeka na uczestników CodeWeek in STARTER – szeregu październikowych wydarzeń odbywających się Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w ramach europejskiej inicjatywy promującej naukę kodowania. To szansa dla osób poszukujących sposobu na zdobycie nowych kompetencji zawodowych i przebranżowienie się.

16 września za pośrednictwem strony codeweek.inkubatorstarter.pl rozpoczęły się pierwsze zapisy do CodeWeek in STARTER – cyklu wydarzeń skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, mających na celu naukę podstaw programowania.

Przez kolejne dwa dni, w środę i czwartek, odbędą się warsztaty wprowadzające do weekendowego hackathonu z czterema równolegle prowadzonymi ścieżkami tematycznymi. Hack3city, o którym mowa, zakończy też europejskie święto kodowania w STARTERZE. Podczas dwudniowego maratonu miłośnicy nowych technologii połączeni w niewielkie zespoły będą pracować nad zadaniami, budować prototypy i programy o biznesowym zastosowaniu.

program_CW_2015-215x300

STARTER ponownie angażuje się w jedno z największych międzynarodowych przedsięwzięć łączących ludzi we wspólnej inicjatywie nauki nowych technologii. CodeWeek to szansa, by spróbować swych sił w zupełnie nowych obszarach, pozyskać cenną wiedzę, poznać ciekawe osoby i znanych ekspertów oraz zdobyć kwalifikacje, o które upomina się rynek pracy. Wystarczy zapisać się na wydarzenie – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

code1

Chęć udziału w CodeWeek in STARTER może zgłosić każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.