Royal Opera House na żywo w Multikinie (KONKURS)

8 Gru

Multikino i British Council 10 grudnia zapraszają na operę „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace” w ramach transmisji sezonu 2015/2016 z Royal Opera House. Start: 20:15. Mamy dla Was zaproszenia! 

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden, siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak.

Program mieszany, w ramach którego widzowie będą mieli okazję zobaczyć opery: „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace” w Multikinie zaprezentowany zostanie 10 grudnia o godzinie 20:15.

Harmonogram pokazu:

20:15 – Zwiastuny i reklamy kolejnych transmisji
20:19 – Wstęp
20:30 – „Rycerskość wieśniacza”
21:47 – Przerwa (ok. 15 min.)
22:02 – Przywitanie gości po przerwie i wstęp do „Pajaców”
22:17 – „Pajace”
23:38 – Zakończenie transmisji

„Rycerskość wieśniacza” (oryg. wł Cavalleria rusticana) to opera Pietro Mascagniego z 1890 r. Libretto napisali Giovanni Targioni – Tozzetti i Guido Menasci na podstawie opowiadania Giovanniego Vergi pod tym samym tytułem i jego adaptacji scenicznej. Pierwszy raz wystawiona 17 maja 1890 w Rzymie, uważana jest za pierwszą klasyczną operę werystyczną.

Obsada:

Santuzza, wieśniaczka – sopran (Eva-Maria Westbroek)
Turiddu, wieśniak – tenor (Aleksandrs Antonenko)
Lucia, matka Turiddu – kontralt (Elena Zilio)
Alfio, woźnica – baryton (Dimitri Platanias)
Lola, żona woźnicy – mezzosopran (Martina Belli)

„Pajace” (I Pagliacci) to opera Ruggiera Leoncavalla z roku 1892. Składa się z prologu i dwóch aktów. Bezpośredniej inspiracji dostarczył kompozytorowi obejrzany spektakl „Rycerskości wieśniaczej”.

Obsada:

Canio, dyrektor wędrownej trupy aktorskiej – tenor (Aleksandrs Antonenko)
Nedda, żona Canio – sopran (Carmen Giannattasio)
Tonio, aktor – baryton (Dimitri Platanias)
Beppo, aktor – tenor (Benjamin Hulett)
Silvio, wieśniak – baryton (Dionysios Sourbis)

Transmisje z Royal Opera House 2015/2016 zobaczymy w 15 kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety do nabycia w kasach kin oraz online w następujących cenach: 40 zł – bilet normalny, 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów), 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób).

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9.00-17.00):

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i zobacz transmisję z Royal Opera House na żywo w Multikinie!

Od ilu lat działa w Polsce British Council?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (10 grudnia) do godziny 11.30. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – ROYAL OPERA W MULTIKINIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 10 grudnia, do godziny 11.30.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety przeznaczone do wyznaczonych przez sponsora, trójmiejskich kin sieci Multikino.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.