Re:Miasto – miasto z odzysku (FOTO)

24 Lis

Od czwartku do soboty w gdańskim Aber Expo można było podziwiać rzeczy w większości wykonane z produktów po recyclingu. Wszystko to w ramach targów Re:Miasto 2013.

Re:Miasto, to targi, które mają na celu propagowanie ekologii i zachęcenie społeczeństwa do segregowania odpadów, a także ponownego użycia produktów, które mogą wydawać się już bezużyteczne.

W halach Amber Expo powstało miasteczko, na które składały się m.in. plaża, galeria fotografii Erazma Wojciecha Felcyna, ogromny zamek wykonany z worków oraz plac zabaw z atrakcjami z opon samochodowych i labiryntem z palet. Te ostatnie zostały wykorzystane również do budowy koszy plażowych, których pozostałymi elementami były drzwiczki od pralek oraz stare żagle. Tuż obok można było skosztować kanapek i herbaty przygotowywanych na mobilnej kuchni – oczywiście też z odzysku.

Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, cieszyła się makieta przedstawiająca proces segregacji i przetwarzania odpadów, która była wykonana w całości z klocków Lego. Kiedy dzieci były zainteresowane makietą, rodzice w tym czasie mogli skorzystać na przykład ze strefy relaksu i usiąść na kanapie zrobionej ze starej wanny.

W pozostałych boksach oglądać można było wodoprzepuszczalne, biologiczne nawierzchnie z kamienia, biżuterię wykonaną z mapy, a także różnego rodzaju ozdoby, także te bożonarodzeniowe, wykonane przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej we współpracy z pracownią plastyczną Marii Lepczak Wysockiej.

belka-galeria2

One Reply to “Re:Miasto – miasto z odzysku (FOTO)”

  1. Pingback: PlażowePaletowe, czyli eko odpoczynek na sopockiej plaży | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.