Rekordowy październik w Inkubatorach AIP!

15 Paź

Tylko przez pierwsze dziesięć dni Października w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości działających na trójmiejskich uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Politechnice Gdańskiej powstało 15 nowych firm.

Jest to bardzo dobry wynik – komentuje Przemysław Sola, Partner Zarządzający AIP. – Należy zauważyć, że są to firmy, które powstały bez dotacji ani specjalnych programów pomocowych. Są to najczęściej skomercjalizowane hobby, pasje lub odpowiedź na zauważoną na rynku potrzebę – dodaje.

Działalność Inkubatorów AIP bardzo mocno wyróżnia się na tle innych Inkubatorów Przedsiębiorczości, otwieranych przez władze samorządowe.

– Wielkopowierzchniowe, miejskie Inkubatory Przedsiębiorczości są pewnego rodzaju kolejnym etapem następującym po tym, który realizujemy dla naszych firm. Skupiamy się przede wszystkim na wsparciu osób, które chcą przeprowadzić pierwsze wdrożenia swojego pomysłu na rynku – mówi Sola. – Skupiamy się bardzo mocno na wsparciu merytorycznym oraz dostarczeniu pakietu usług niezbędnych do prowadzenia działalności w sposób odpowiednio zorganizowany, takich jak obsługa księgowa, pomoc prawna czy dostęp do salki, w której można umówić się z kontrahentem.
Inkubatory AIP działają w Trójmieście od 2004 roku, kiedy powstały jako oddolna inicjatywa studentów prowadzących Studenckie Forum Business Center Club – najprężniej działająca do dnia dzisiejszego organizację akademicką. Obecność AIP w Gdańsku rozpoczęła się od powstania we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Gdańskim – jednego z najdłużej działających tego typu obiektów w Polsce.

Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Gdańskim było dla nas ogromnym sukcesem – komentuje Monika Stachowska–Perek, pierwsza Dyrektor Inkubatora AIP UG, a obecnie Manager AIP Business Link. – Była to pierwsza tak duża uczelnia, która zdecydowała się na wprowadzenie aktywnego wsparcia w zakładaniu firm przez swoich studentów, którym był inkubator.

Jak dziś wygląda działalność AIP w Trójmieście? Trzy Inkubatory, ponad setka tworzonych przez młodych ludzi startupów, inwestycje kapitałowe w najciekawsze projekty i jak w przypadku tego miesiąca – nawet piętnaście nowych firm w ciągu miesiąca. Jeśli masz więc ciekawy pomysł na własny biznes i szukasz miejsca, by go wypróbować, skontaktuj się z najbliższym Inkubatorem AIP – zachęcają Przemysław Sola i Monika Stachowska–Perek.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność współpracować z trójmiejskimi Inkubatorami AIP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.