„Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady” (KONKURS)

2 Gru

„Oto jak kończy się świat. Nie z hukiem lecz ze skomleniem”. Elfriede Jelinek, Rechnitz (Anioł Zagłady). Spektakl „Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady” zostanie wystawiony w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 4 grudnia o godz. 19:00. Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Monika Muskała. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia.

Według zeznań świadków, podczas przyjęcia na zamku baronowej Margit von Batthyány w austriackiej miejscowości Rechnitz w marcu 1945 roku, oficerowie lokalnego SS i Gestapo wzięli udział w masakrze dwustu żydowskich przymusowych robotników. Zbiorowej mogiły zamordowanych nigdy nie odnaleziono, a opieszale prowadzone śledztwo umożliwiło ucieczkę głównym oprawcom. Dramat Jelinek rozpisany jest na głosy pięciu Posłańców, którzy przedstawiają własne wersje wydarzeń. Spektakl nie jest rekonstrukcją tego, co stało się w Rechnitz, ale próbą zrozumienia mechanizmów działania zbiorowej pamięci. Tematem jest język jako instrument manipulacji, kłamstw i przemocy. To także opowieść o najnowszej historii Europy i europejskiej tożsamości, której częścią jest doświadczenie wojny i Holokaustu.

TWÓRCY:
reżyseria, przestrzeń, kostiumy: Katarzyna Kalwat
muzyka: Wojtek Blecharz
tekst: Elfriede Jelinek
tłumaczenie, adaptacja, dramaturgia: Monika Muskała
reżyseria światła: Paulina Góral
opieka artystyczna nad aktorskimi i muzycznymi improwizacjami: Andrzej Bauer, Wojtek Blecharz, Katarzyna Kalwat
przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
choreografia: Karolina Kraczkowska
asystentka scenografki: Anna Rogóż
inspicjentka, asystentka reżyserki: Malwina Szumacher
kierowniczka produkcji: Magda Igielska

OBSADA: Cezary Kosiński, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Paweł Smagała, Tomasz Tyndyk, Agnieszka Żulewska oraz muzycy zespołu Cellonet: Andrzej Bauer, Magdalena Bojanowicz, Bartosz Koziak, Mikołaj Wojciechowski.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na  spektakl „Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady”

                        Jaki tytuł nosi powieść, za którą Elfriede Jelinek otrzymała Nagrodę Nobla?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (4 grudnia) do godziny 11.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL –RECHNITZ . Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są podwójne wejściówki na wydarzenie w GTS. Bilety zostaną rozlosowane wśród osób, które wyślą prawidłową odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 4 grudnia, do godziny 11:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia na wydarzenie w GTS.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!
AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.