Psy ratują nad wodą

6 Cze

11 czerwca (sobota) po raz drugi w Gdańsku odbędzie się Puchar Polski Psów Ratowniczych. Impreza zadebiutowała w 2015 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i widzów. 

Organizatorami Pucharu Polski Psów Ratowniczych są MOSiR w Gdańsku i Sekcja Psów Ratowniczych WOPR. Zawody odbędą się na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Oprócz psiej rywalizacji w konkurencjach ratowniczych, przewidziane są również liczne atrakcje oraz otwarte zajęcia i warsztaty dla wszystkich chętnych właścicieli czworonogów.

Zawody zostaną rozegrane w trzech klasach:

  • Klasa Amator – odpowiednia dla każdego psiaka. Tu liczy się przede wszystkim zabawa.
  • Klasa Psów Szkolonych  – odpowiednia dla psów, które już rozpoczęły szkolenie w zakresie ratownictwa.
  • Klasa Zawodowców – dla profesjonalistów, o dużym stopni zaawansowania, konkurencja przeznaczona wyłącznie dla „pełnoletnich”, czyli 18-miesięcznych psiaków.

PROGRAM IMPREZY

8:30 – otwarcie biura zawodów

9.30 – badanie psów przez weterynarza

10.00 – rozgrzewka/odprawa techniczna dla sędziów

10.30 – otwarcie zawodów/przywitanie gości/prezentacja zespołów

11.00 – start zawodów

15.00 – wręczenie nagród i zakończenie

Miasteczko zawodów czynne będzie od 9:30 do 17:30.

Dla uczestników i widzów przygotowaliśmy m.in. zajęcia i pokazy z podstaw psiego posłuszeństwa i dogtrekingu. To idealna propozycja dla aktywnych właścicieli psów. Będą też zawody w prostych konkurencjach dla amatorów. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami dla każdego. Po zakończeniu zawodów odbędzie się spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników zawodów – zapowiada Grzegorz Pawelec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

plakat_psy_2016

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.