Przygotowania Atomu Trefla rozpoczęte – a zawodniczek brak

1 Sie

Brązowe medalistki minionego sezonu Orlen Ligi z Sopotu mają za sobą wakacje. Atom Trefl Sopot rozpoczął przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Z nowym trenerem, zapałem do pracy i celem na nadchodzący sezon, odświeżony zespół rozpoczął treningi. Choć sopocki skład jest skompletowany, na pierwszym treningu pojawiło się tylko kilka zawodniczek…Czy w Sopocie pojawił się problem na samym starcie przygotowań do sezonu?

 To wy jesteście aktorkami na scenie, jaką jest boisko. My jesteśmy tu, by z wami pracować, pomagać, czasem powiedzieć jedno słowo, bo tak jak jedno słowo może zmienić dzień, tak samo może zmienić całe nastawienie. Ale na boisko wychodzicie wy. Jeśli nie będzie dobrej drużyny, nie będzie też dobrego sztabu i całej reszty – powiedział na spotkaniu otwierającym przygotowania do nowego sezonu trener PGE Atomu Trefla Sopot, Lorenzo Micelli.

Atom Trefl Sopot już na początku lipca ujawnił pełny skład, w jakim zaprezentuje się w nadchodzących rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Teraz „nowy” zespół rozpoczyna przygotowania do sezonu. Przez kilka dni zawodniczki bedą się spotykać na miejscu, w sopockiej Ergo Arenie. Tutaj Atomówki przejdą testy kondycyjne z trenerem przygotowania fizycznego, Lucą Donatim, a także będą trenowały zarówno na boisku, jak i na siłowni. W planie przygotowań do sezonu nie zabraknie również rozpiski treningów indywidualnych.

fot.05sport.pl/atomtrefl.pl
fot.05sport.pl/atomtrefl.pl

– Każda z zawodniczek, jaka jest w tej drużynie, jest zawodniczką, której ufam. Dlatego wiem, że pracę indywidualną wykonają najlepiej, jak potrafią, mimo że nikt nie będzie codziennie sprawdzał ich postępów. Ufam im, dlatego są w tym zespole – wyjaśniał pochodzący z Półwyspu Apenińskiego szkoleniowiec. – Pod tym kątem przyglądałem się każdej z nich, bo bez zaufania nie da się stworzyć dobrej drużyny. Zawodniczki na pierwszym treningu przywitał także prezes PGE Atomu Trefla Sopot, Roman Szczepan Kniter. – Nikt z nas nie potrafi teraz powiedzieć, jakim wynikiem zakończy się ten sezon i to nie jest najważniejsze. Najważniejsze, abyśmy wszyscy dali z siebie najwięcej jak to możliwe, stworzyli zespół i także mentalnie razem szli do wyznaczonego celu  zapowiedział prezes.

Micelli początkowo pracował będzie z mocno okrojonym rozgrywkami międzynarodowymi składem. Zaznaczył jednak wyraźnie, że nikt miejsca na boisku nie dostanie za darmo: – Jesteśmy tu w okrojonym gronie, ale chcę zaznaczyć wyraźnie, że nie będzie miało dla mnie znaczenia to, w jak mocnych zespołach narodowych występują obecnie zawodniczki. Jeśli któraś osiągnie wiele ze swoją reprezentacją to będzie to doskonała nowina, ale po powrocie nie będzie już zawodniczką danej kadry, tylko PGE Atomu Trefla Sopot. Tu wszyscy gramy pod wspólną „flagą”. Dlatego każdy w równej mierze będzie musiał zapracować na miejsce w tej drużynie niezależnie od tego, jak poradzi sobie w rozgrywkach międzypaństwowych  zakończył trener.

fot.05sport.pl/atomtrefl.pl
fot.05sport.pl/atomtrefl.pl

Na otwartym dla mediów treningu, zorganizowanym w Hali 100-lecia Sopotu z dwunastki Atomu Trefla Sopot skompletowanej na sezon 2014/2015 pojawiły się zaledwie cztery zawodniczki: Zuzanna Efimienko, Justyna Łukasik, Anna Kaczmar oraz Anna Miros. Pod nieobecność kadrowiczek, w treningach sopockiego zespołu uczestniczą siatkarki, które w nadchodzącym sezonie będą bronić barw klubu z Trójmiasta w rozgrywkach Młodej Ligi. Przed nami drugi weekend z rozgrywkami World Grand Prix. Kibice ponownie będą mogli zatem przyglądać się zmaganiom siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot w barwach narodowych Polski i Belgii.

Co planuje Atom Trefl Sopot w dalszym etapie przygotowań do nadchodzącego sezonu? Kolejne tygodnie lipca upłyną zespołowi pod znakiem treningów indywidualnych, obejmujących siłownię i pracę w terenie. W końcówce sierpnia do zespołu dołączą kolejne siatkarki, które nie będą zaangażowane w rozgrywki kadr narodowych. Na początku września drużyna uda się do Belgii na pierwszy z zaplanowanych turniejów, Frasnes 2014.

fot.05sport.pl/atomtrefl.pl
fot.05sport.pl/atomtrefl.pl

Obok sopocianek zagrają w nim rumuński uczestnik Ligi Mistrzyń z ubiegłego roku, Stiinta Bacau, francuskie Paris Stade de France oraz Ouest Provence Istres, belgijskie VDK Gent i Dauphines Charleroi, holenderski Alterno Apeldoorn, a także hiszpańska FC Barcelona. 18 września do Sopotu przyjadą zaś wicemistrzynie Niemiec, Rote Raben Vilsbiburg i z tą drużyną Atomówki będą się przygotowywały bezpośrednio do szamotulskiego turnieju, w ramach którego Chemik Police i MKS Muszyna zmierzą się w meczu o Superpuchar Polski, oraz do pierwszych kolejek nowej, liczącej 12 zespołów ORLEN Ligi.

fot.tyt. 058sport.pl/atomtreflsopot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.