Pojedynek na wiersze, czyli Gdynia Slam nr 18

20 Mar

To wyzwanie dla biegłych w sztuce poetyckiej i gotowych do podniesienia rzuconej rękawicy. W środę, 21 marca, w Forum Studenckim Gdyńskiego Centrum Filmowego, odbędzie się pojedynek na wiersze, czyli Gdynia Slam nr 18. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Slam to nietypowa formuła literackiego pojedynku, który polega na rywalizacji poetów-performerów. Cechą charakterystyczną tego typu wydarzeń jest ich nieformalny charakter. Uczestnicy znajdują się blisko publiczności, dzięki czemu oceniający dany występ widzowie mogą lepiej poznać performerów wykonujących własne wiersze.

Podczas osiemnastej edycji Gdynia Slam każdy uczestnik będzie mieć za zadanie zaprezentować pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych wierszy. Jurorami, którzy oceniać będą twórczość ochotników, będzie publiczność, która przy pomocy kartek odda głos na najlepszych poetów.

Zwycięzca konkursu nie tylko otrzyma jedną i niepodzielną nagrodę w wysokości 300 złotych, ale także stanie przed wielką szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw w Slamie Poetyckim – Poznań 2018. Tam, 26 maja, stoczy walkę o 1000 złotych.

Finalista Gdynia Slam nr 18 zaś będzie miał okazję, by powalczyć o miejsce na zawodach w stolicy Wielkopolski poprzez specjalne, dodatkowe eliminacje, które odbędą się tuż przed Mistrzostwami.

Zapisy do slamu startują w dniu wydarzenia (środa, 21 marca) na Forum Studenckim Gdyńskiego Centrum Filmowego (I piętro) od godz. 18.45. Pojedynek rozpocznie się o godz. 19.00.

Wydarzenie poprowadzi Wojciech Boros.

Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe i Kwartalnik Artystyczny „Bliza”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Gdyńskie Centrum Filmowe, pl. Grunwaldzki 2.
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.