Ostatnie motoryzacyjne tchnienie, czyli 9. Wrak Race w Gdyni (FOTO)

7 Kwi

W miniony weekend, gdyński Adventure Park należał do miłośników motoryzacji i ich wysłużonych maszyn. Wszystko za sprawą dziewiątej edycji Wrak Race, czyli wyścigu, w którym najważniejsza jest strategia pozwalająca tytułowemu wrakowi dojechać do finału.

Impreza trwała dwa dni – w sobotę uczestnicy dokonywali ostatnich napraw i stylizacji swoich pojazdów oraz zapoznawali się z trasą wyścigu. W niedzielę odbyły się wyścigi eliminacyjne oraz bieg finałowy. Warunkiem uczestnictwa w zmaganiach było posiadanie prawa jazdy, ukończone 25 lat oraz samochód z co najmniej 15-letnim stażem. Rywalizacja polegała na wykonaniu jak największej ilości okrążeń w ciągu piętnastu minut.

Na linii startu stanęło pięćdziesięciu zawodników, wśród których honoru płci pięknej broniła tylko jedna kobieta. Nie brakowało przepychanek, dachowań oraz części samochodowych porozrzucanych po całym torze zmagań. W końcu dla większości samochodów uczestnictwo we Wrak Race to ostatnie tchnienie i sfinalizowanie motoryzacyjnego żywota.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.