Nowy sezon w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

28 Kwi

Majówka to, jak zwykle symboliczny moment startu nowego sezonu w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Jeśli tylko dopisze aura, spodziewane są tysiące gości. Co czeka na zwiedzających?

Z dniem 29 kwietnia rozpoczyna się nowy sezon w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Od tego dnia Ogród będzie czynny od godziny 9:00 do 19:00 (bilety w kasach będzie można nabyć do godziny 18:00). Zaś parking przy ZOO działać będzie w godzinach 9:00 – 19:00. Szczegółowe informacje o cenach biletów oraz opłatach parkingowych znajdują się na stronie internetowej ZOO Gdańsk. Specjalnie z myślą o odwiedzających uruchomiona zostanie dodatkowa, sezonowa linia autobusowa nr 622.

Już od najbliższego weekendu na terenie Ogrodu czynne będą punkty gastronomiczne. Niebawem otwarty zostanie również sklepik ZOO z pięknymi pamiątkami i materiałami edukacyjnymi. W maju zwiedzający będą mogli skorzystać z wypożyczalni wózków, parku linowego oraz przejażdżek konnych. Na chętnych, jak co roku, czekać będzie Kolejka Retro. W trakcie przejażdżki pasażerowie mogą wysłuchać opowieści i ciekawostek o mieszkańcach ZOO.

Z początkiem maja swe podwoje otwiera Małe ZOO. To wyjątkowe miejsce, w którym można pogłaskać i przytulić żywe zwierzęta!

Ciekawą atrakcją są również śniadania pingwinów, którym można przyglądać się codziennie o godzinie 9:30 oraz pokazy karmienia fok, od wtorku do niedzieli o godzinie 11:00.

W Gdańskim Ogrodzie na gości czeka ponad 1000 zwierząt, reprezentujących blisko 200 gatunków. Lwy, tygrysy, słonie, żyrafy, wielbłądy, pingwiny, małpy, żubry i wiele, wiele innych z utęsknieniem wyczekują gości. Szczególnie polecamy wizytę u naszych nowych podopiecznych: np. rodziny wyjców, która powiększyła się niedawno o kolejnego potomka. A do żeńskiego stada jeleni filipińskich, zwanych też jeleniami Alfreda, dołączył kilka dni temu pierwszy samiec. Z kolei do naszego rysia przyjechała piękna samica. Wśród sympatycznych pingwinów uważny obserwator dostrzeże młode, nieco bardziej szare i pierzaste od starszych kolegów, choć podobnej wielkości. Warty odwiedzenia jest nowy pawilon, wybudowany specjalnie dla mandryli, najbardziej kolorowych małp świata. Mandryle chętnie zaprezentują swoje nowe włości oraz… małpie figle.

Odwiedzając gdańskie ZOO warto pamiętać, że tu na powierzchni ok. 130 ha spotkają Państwo wiele gatunków zwierząt, których na wolności już nie ma albo żyją na granicy całkowitego wyginięcia. Od Państwa postawy może zależeć, czy będą wokół nas słonie afrykańskie, orangutany, wilki grzywiaste czy kondory wielkie. Podziwiając te zwierzęta w gdańskim ZOO miejmy świadomość, że między innymi dzięki ogrodom zoologicznym mogą one jeszcze spokojnie żyć – mówi Michał Targowski, dyrektor zoo.

Fot.: Sandra Recka.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.