Nowa osada rybacka na Oksywiu

10 Sie

Rybacy z północy Gdyni doczekali się komfortowych warunków pracy, a mieszkańcy kameralnego zakątka, jeszcze piękniejszego niż do niedawna. Zakończyły się prace związane z kolejnym etapem rozbudowy przystani rybackiej na Oksywiu. 11 sierpnia odbędzie się rodzinny festyn, podczas którego miejsce zostanie oficjalnie otwarte. W programie m.in.: występ zespołu kaszubskiego, darmowe koszulki okolicznościowe oraz zupa rybna.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12:00.Zaprezentowana zostanie historia osady i zmiany, które zaszły w jej pobliżu. Nowo zamontowane urządzenia wciągną kutry rybackie, a na scenie wystąpi zespół regionalny. Nie zabraknie również prezentów.

Na ten dzień czekaliśmy. Otwarcie rozbudowanej i odnowionej przystani rybackiej na Oksywiu to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. Jest z czego się cieszyć, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy – zachęca Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych.

Prace związane z rozbudową przystani rybackiej na Oksywiu rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku i trwały przez rok. Wybudowano m.in. falochron brzegowy i pochylnię oraz zamontowano elektryczne urządzenia do wodowania i wyciągania łodzi na ląd.W przystani będzie mogło cumować jednocześnie pięć jednostek.

Nowa infrastruktura zapewni rybakom godne warunki pracy. Duża część fizycznej pracy, którą do tej pory musieli wykonywać siłą mięśni, od teraz będzie wspomagana przez siłę koni mechanicznych – zauważa wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

Zmieniło się również otoczenie przystani: zamontowano oświetlenie i monitoring, a także zadbano o to, by nie zabrakło estetycznej zieleni.

Przypomnijmy, że już w 2008 roku zrealizowane zostały inwestycje, które znacznie poprawiły warunki pracy oksywskich rybaków. Powstał wówczas budynek magazynowy z zapleczem socjalnym, wyposażony m.in. w: stalowe regały, stoły, zlewozmywaki, lady chłodnicze, kostkarki do lodu oraz wagę towarową, a na plaży stanęły boksy rybackie do przechowywania sieci.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.