Przed nami druga edycja Festiwalu aTrakcje

27 Wrz

Pięć koncertów, cztery warsztaty, trzy spektakle i dwa spacery tematyczne. 30 września w centrum Gdyni po raz drugi odbędzie się święto kultury tworzonej lokalnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak na warsztaty i spektakle trzeba się wcześniej zapisać.

Festiwal aTrakcje jest inicjatywą oddolną, wywodzącą się z trójmiejskich środowisk twórczych. W ramach drugiej edycji imprezy w ciągu jednego dnia odbędzie się 14 wydarzeń w 7 różnych lokalizacjach w centrum miasta. Wykonawcami i prowadzącymi będą osoby cieszące się uznaniem zarówno na scenie lokalnej, jak i ogólnopolskiej.

Zależy nam na tym, aby pokazać jakich niezwykłych artystów mamy w najbliższym sąsiedztwie. Wszyscy twórcy zaproszeni do współpracy pochodzą lub są związani z Gdynią. Tym razem zagrają dla nas m.in. The Fruitcakes, którzy zbierają doskonałe recenzje za swoją najnowszą płytę, utrzymaną w stylistyce lat 60. Do uczestnictwa w festiwalu zapraszamy osoby niezwiązane dotąd ze światem sztuki, jak i stałych bywalców wydarzeń kulturalnych – mówi Maciej Szkudlarek, dyrektor Festiwalu aTrakcje, prezes fundacji 4 Sztuki, organizator wydarzenia.

Podczas festiwalu odbędą się warsztaty tematyczne z różnych dziedzin sztuki. Będzie można zgłębić tajniki improwizacji ruchowej, tańca współczesnego, wziąć udział w zajęciach z tworzenia komiksów, w warsztatach tworzenia muzyki elektronicznej na żywo za pomocą syntezatorów, sekwenserów i komputerów.

Odbędą się także wycieczki po mieście. Będzie można poznać gdyńską architekturę rewitalizowaną przez stowarzyszenie Traffic Design oraz wybrać się z wycieczką w nieznane zakamarki centrum miasta. Nie zabraknie też muzyki. Podczas festiwalu odbędzie się 5 koncertów, każdy w innej lokalizacji. Będzie można usłyszeć zespół The Fruitcakes. Wystąpią również przedstawiciele nurtu muzyki alternatywnej. Zwieńczeniem części koncertowej będzie Soundcheck Sessions, czyli set tworzonej na żywo muzyki elektronicznej. Miłośnicy teatru będą mieli z kolei okazję zobaczyć spektakl z repertuaru Teatru Gdynia Główna pt. „Burmistrz” w reżyserii Ewy Ignaczak, a także dwa pokazy z pogranicza performance’u i teatru tańca.

Wydarzenia odbędą się w: Teatrze Gdynia Główna, Cafe Księgarni VADEMECUM, Blues Clubie, klubie Desdemona, klubie Muzycznym UCHO, kawiarni Uboga Krewna i Klubokawiarni.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja 4 Sztuki.

Szczegółowy program:
Warsztaty (obowiązują wcześniejsze zapisy):
10.00-12.00 – Warsztaty techniki tańca współczesnego – prowadząca: Magda Laudańska – lokalizacja: Teatr Gdynia Główna – liczba miejsc: 15
11.00-13.00 – „Zrób sobie komiks” – prowadząca: Magda Danaj – lokalizacja: Cafe Księgarnia VADEMECUM – liczba miejsc: 12
12.00-16.00 – Warsztaty z improwizacji zakończone udziałem w performansie „Więzi”- prowadząca: Ula Zerek – lokalizacja: Teatr Gdynia Główna – liczba miejsc: 10
12.00-17.00 – Techno na żywo – praktyczne warsztaty z muzyki elektronicznej – prowadzący: Zambari, Null i Coding – lokalizacja: Blues Club – liczba miejsc: 15. Mile widziana znajomość podstawowych zagadnień muzyki elektronicznej.
Zapisy pod adresem: zapisy@4sztuki.org.

Spacery tematyczne:
10.30-11.30 – Spacer po Śródmieściu z Traffic Design – Miejsce zbiórki: CULTURE BOX
11.30-12.30 – Alternatywna wycieczka po Gdyni – prowadzący: Michał „Goran” Miegoń – Miejsce zbiórki: CULTURE BOX
12.30-13.30 – Spacer po Śródmieściu z Traffic Design – Miejsce zbiórki: CULTURE BOX
13.30-14.30 – Alternatywna wycieczka po Gdyni – prowadzący: Michał „Goran” Miegoń – Miejsce zbiórki: CULTURE BOX

Spektakle (obowiązują zapisy):
16.30-17.30 – „Więzi” (Ula Zerek) oraz „Przejaśnienia 36,8” (Magda Laudańska, reż. i chor. Joanna Czajkowska) – lokalizacja: Teatr Gdynia Główna – liczba miejsc: 70
18.00-19.30 – „Burmistrz” (z repertuaru TGG, reż. Ewa Ignaczak) – lokalizacja: Klub Desdemona – liczba miejsc: 60
Zapisy pod adresem: zapisy@4sztuki.org.

Koncerty:
18.00-19.00 – The Fruitcakes – Blues Club
19.30-20.30 – Lastryko – Klub Muzyczny UCHO
21.00-22.00 – Lonker See – Uboga Krewna
22.00-23.00 – Pater/Wojtczak (Dźwiękowe mediacje) – Klubokawiarnia
23.00-01.30 – Soundcheck Sessions – Klub Desdemona

Fot.: Materiały prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “Przed nami druga edycja Festiwalu aTrakcje”

  1. Pingback: Weekend po gdyńsku - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.