Muzyczne pamiątki Davida Bowie na dużym ekranie (KONKURS)

12 Lis

David Bowie to prawdziwa ikona, dziś nawet bardziej wpisująca się w kulturę popularną niż kiedykolwiek. Fantastyczną filmową rejestrację wystawy o Bowie, która pobiła rekord popularności jeszcze przed jej otwarciem, trójmiejscy widzowie mają okazję zobaczyć na dużym ekranie. „David Bowie is” już 18 listopada w Multikinie – rozwiąż konkursową zagadkę i wygraj podwójne zaproszenie do kina! 

Filmowa rejestracja wystawy muzycznych pamiątek Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta wyświetlona na dużym ekranie to niesamowita okazja do przybliżenia sylwetki artysty. Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do wokalisty, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów.

Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album Diamond Dogs czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy’ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972. Zobaczymy także wykorzystane podczas trasy koncertowej w 1973 Aladdin Sane, kostiumy zaprojektowane przez Kansai Yamamoto. Wśród eksponatów z V&A nie zabraknie słynnych butów na obcasach wykonanych przez Thierry’ego Muglera czy charakterystycznego płaszcza z okładki Earthling, który zaprojektował Alexander McQueen.

Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013. Wystawę przygotowali Victoria Broackes i Geoffrey Marsh, którzy w filmie oprowadzają po zakątkach muzeum, szczegółowo analizując zbiory artysty.

„David Bowie is” będzie można zobaczyć 18 listopada o godzinie 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Rybnik, Koszalin, Poznań Stary Browar, Zabrze, Gdańsk, Kraków, Szczecin, Gdynia, Łódź, Rzeszów, Lublin, Katowice i Olsztyn. Bilety do nabycia w kasach kin oraz on-line w następujących cenach: 21 zł (normalne), 18 zł (Facebook), 16 zł (Multikino & Gala).  

DavidBowie_PLAKAT

UWAGA: Na naszej stronie internetowej odnajdź galerię, wytęż wzrok i wymień trzy rekwizyty, którymi aktorzy z Teatru Narodowego z Warszawy posługiwali się podczas spektaklu „Śluby panieńskie” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (17 listopada) do godziny 13.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – DAVID BOWIE IS w MULTIKINIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 17 listopada, do godziny 13.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.