Mikołajkowo i dobroczynnie

7 Gru

Z okazji Mikołajek CH Osowa wraz z Fundacją Zbieramy Razem zaprasza 9 grudnia na event, podczas którego najmłodsi wezmą udział w lodowych warsztatach, a dorośli będą mogli wykonać podstawowe badania przesiewowe.

LODOWY ŚWIAT NA MIKOŁAJKI

W Centrum Handlowym Osowa odbędą się niecodzienne, edukacyjne warsztaty „Lodowy świat”. Najmłodsi będą mogli przeprowadzić wspólnie z animatorami doświadczenia, podczas których wyprodukują puszysty, nieroztapiający się śnieg, nadmuchają balon za pomocą suchego lodu czy nauczą się rozpoznawać zimowe tropy zwierząt pozostawiane na śniegu. Wszyscy uczestnicy zajęć wezmą także udział w konkursie na największą kulę ze sztucznego, zimowego puchu. Celem warsztatów jest nauka o zjawiskach fizycznych poprzez zabawę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Aby się na nie zapisać, wystarczy przybyć do Centrum Handlowego Osowa 9 grudnia i zgłosić chęć udziału organizatorom. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 12:00 do 18:00.

„ZBIERAMY RAZEM” W CH OSOWA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, który odbywa się 5 grudnia, w dniu wydarzenia, czyli 9 grudnia, w Centrum Handlowym Osowa zaprezentuje się gdańska Fundacja Zbieramy Razem, której wolontariusze zachęcać będą klientów Centrum do pracy na rzecz osób potrzebujących oraz zaznajomią z działalnością organizacji oraz sposobami zbierania funduszy na działania statutowe – tj. poprzez sprzedaż kalendarzy czy kartek pocztowych, a nie tylko standardową kwestę. Fundacja od przeszło trzech lat zajmuje się organizacją środków na leczenie osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Z pomocy fundacji skorzystały już 122 osoby, którym organizacja sfinansowała drogie leczenie, leki, ale także i żywność oraz środki czystości.

BEZPŁATNE BADANIA PRZESIEWOWE DLA WSZYSTKICH

Centrum Handlowe przy współpracy z Fundacją Zbieramy Razem przygotowało również niespodziankę dla dorosłych – każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w darmowych badaniach przesiewowych przeprowadzanych przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSa–Poland. Celem badań jest wstępne zdiagnozowanie klientów pod kątem najczęstszych chorób cywilizacyjnych – nadciśnienia i cukrzycy. Przyszli lekarze dokonają pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz przeprowadzą badanie spirometryczne. Dodatkowo powstanie Szpital Pluszowego Misia – czyli stoisko, przy którym najmłodsi dowiedzą się, jak funkcjonuje szpital i jak pozbyć się przed nim strachu.

Okres przedświąteczny to doskonała okazja do tego, by pomyśleć o innych i zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących, dlatego warto wykorzystać ten czas, by zapoznać się z działalnością Fundacji Zbieramy Razem – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektorka Centrum Handlowego Osowa. – Co więcej, przed Bożym Narodzeniem trzeba też zwolnić i zadbać także o swoich najbliższych oraz o siebie – dlatego na badania przesiewowe zapraszamy całe rodziny – dodaje.

Mikołajkowe atrakcje zaplanowano na sobotę, 9 grudnia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.