Miasto Gdańsk zachęca do picia kranówki

30 Sie

Gdańska woda z kranu jest smaczna, bezpieczna i zdrowa, zawiera związki wapnia i magnezu, bardzo potrzebne dla naszego organizmu. Do picia kranówki we wtorek 30 sierpnia, o godz. 13.00, pod fontanną Neptuna zachęcali: zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak i prezes Saur Neptun Gdańsk Guy Fournier. Ci, którzy spróbowali gdańskiej wody tego dnia, otrzymali zestaw – dzbanek SNG, z cytryną i miętą – do samodzielnego przygotowania w domu orzeźwiającego napoju. 

Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk już po raz drugi przekonywali do picia gdańskiej kranówki.Po sukcesie ubiegłorocznej akcji pod Neptunem postanowiliśmy ponownie poczęstować mieszkańców Gdańska wodą z kranu. W tym roku rozdaliśmy aż 250 zestawów:dz banki od SNG z cytryną i miętą. Wystarczyło przyjść na Długi Targ i napić się naszej smacznej wody z kranu! – mówi Guy Fournier, prezes SNG.

Woda, którą pili przechodnie, pochodziła z ujęcia wody obok Fontanny Neptuna, które w tym tygodniu przeszło w SNG badania laboratoryjne pod kątem przydatności do spożycia. Obok fontanny stanął przenośny hydrant ze specjalnymi kranami.

Każdy kto napił się wody, otrzymał zestaw do przyrządzania w domu orzeźwiającego napoju. Oczywiście przy użyciu gdańskiej kranówki. Rozdano ponad 250 pakietów, w skład których wchodziły dzbanki SNG, świeże cytryny i mięta. Dołączono także ulotki promocyjne przekonujące o pozytywach płynących z picia gdańskiej kranówki.

– Gdańska kranówka jest smaczna, zdrowa i bezpieczna dzięki wieloletnim ogromnym inwestycjom, które polegały na zwiększeniu udziału zasobów głębinowych w systemie zaopatrzenia w wodę oraz budowie sieci wodociągowych w nowych dzielnicach Gdańska. Zmodernizowaliśmy istniejące ujęcia wody głębinowej, wybudowane zostały także nowe ujęcia i stacje uzdatniania wody. W efekcie 100% wody w Gdańsku spełnia najwyższe europejskie normy jakości – podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. – Dlatego też z pełnym przekonaniem promujemy picie wody z kranu, i włączamy się m.in. w takie przedsięwzięcia, jak montaż zdrojów w gdańskich szkołach.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.