Książka „Wyrwana z piekła” już w sprzedaży (KONKURS)

11 Wrz

Wyrwana z piekła autorstwa Edmunda Szczesiaka to dalszy ciąg losów Gertrudy Jutrzenki Trzebiatowskiej, bohaterki Porwanej tego samego autora. Historia kobiety mogłaby posłużyć za scenariusz filmu, gdyby nie fakt, że napisało ją życie. Jest to opowieść o Kaszubce, która pod koniec II wojny światowej zostaje porwana przez czerwonoarmistów i razem z nimi trafia do Berlina. Weź udział w naszym konkursie i wygraj egzemplarz tej niezwykłej opowieści! 

Bohaterka książki, tuż po tym, jak trafia do Berlina z czerwonoarmistami, wraca w rodzinne strony, jednak powrót ten nie kończy się happy endem – po raz drugi zostaje uprowadzona przez Sowietów i odbywa z nimi podróż aż na Syberię. Logika wojny przenosi się na czasy pokoju i sprawia, że Gertruda musiała spędzić aż 53 lata na obcej ziemi, najpierw w ZSRR, potem w Rosji. Wyrwana z piekła opowiada o jej pobycie w „sowieckim raju”, powrocie na Kaszuby w 1998 roku i kolejnych latach pobytu w Polsce.

wyrwana-z-piekla1

Autor, Edmund Szczesiak to gdański reportażysta, wykładowca akademicki, autor czternastu książek, m.in. Znachor w bloku (1987), Jasnowidz z Człuchowa (1999). Pierwsza opowieść o losach Gertrudy pt. Porwana ukazała się w 1999 roku.

Premierowa prezentacja książki, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Oskar, odbyła się 8 września w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku podczas uroczystości jubileuszu 90. urodzin bohaterki. Tytuł można nabyć na stronie internetowej wydawnictwa.

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj egzemplarz książki opisującej losy Gertrudy Jutrzenki Trzebiatowskiej!

 Kim z wykształcenia jest Edmund Szczesiak?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (17 września) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – WYDAWNICTWO OSKAR. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 17 września, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Oskar Sp. z o.o., które zostało zarejestrowane w dniu 6 października 1993 r. Oficyna publikuje przede wszystkim książki popularnonaukowe, głównie o tematyce gdańskiej, kaszubsko-pomorskiej i morskiej. Jest również uznanym edytorem polskiej i obcej literatury pięknej. Wydaje w Polsce utwory literackie Güntera Grassa. Od początku wznawia utwory literackie popularnej polskiej pisarki Stanisławy Fleszarowej-Muskat. W ciągu ponad 19 lat działalności wydali prawie 250 tytułów o łącznym nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.