Już wkrótce wielka FETA!

27 Cze

Stare Przedmieście i Dolne Miasto w Gdańsku kolejny raz będą gościć Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Jego 21. edycja odbędzie się między 13 a 16 lipca.

Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXI edycji Festiwalu FETA, która odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2017 r. – Dwudziesta pierwsza edycja festiwalu w dużo większej części niż dotychczas odbędzie się na terenach Dolnego Miasta, oczywiście Plac Wałowy i Bastion Św. Gertrudy tętnić będą życiem przez cały czas trwania festiwalu, ale to Dolne Miasto będzie grało pierwsze skrzypce tej edycji. Na Dolnym Mieście, przy ul. Kurzej zbudujemy drugie Centrum Festiwalowe, czyli miejsce gdzie wszystkiego o FECIE będzie można się dowiedzieć – zapowiada Szymon Wróblewski, koordynator festiwalu.

Leo Bassi/Utopia

W ciągu 4 dni FETY odbędzie się blisko 60 spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć ponad 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec oraz Czech. W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady. – Tak jak obiecaliśmy naszym widzom w ubiegłym roku, XXI FETA będzie świeża, nie zobaczycie na tej FECIE spektakli, które już widzieliście. Przyjadą do Gdańska nowe teatry, albo teatry znane już naszej publiczności, ale z nowymi spektaklami. Dużo mniej będzie spektakularnych spektakli z pirotechniką, dużo więcej wzruszeń, śmiechu i zaskoczenia. Wstęp na wszystkie spektakle będzie wolny – mówi Wróblewski. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście.

 

Markeliñe/Andante

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa FOTO FETA, które zawiśnie na płocie gdańskiej ASP przy Placu Wałowym, prezentująca zwycięskie zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury.

Fot.tyt.: Akhe/materiały prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.