Juwenalia Gdańskie 2019

28 Kwi

Tegoroczny sezon gdańskich imprez plenerowych rozpocznie duże muzyczne wydarzenie. 11 maja na Placu Zebrań Ludowych oraz na terenach stoczniowych odbędzie się bezpłatne wydarzenie, podczas którego na 7 scenach wystąpi 33 artystów reprezentujących wiele gatunków muzycznych. 

Juwenalia Gdańskie prezentują w tym roku dużą różnorodność muzyczną, co pozwala odpowiedzieć na potrzeby nie tylko studentów, ale wszystkich mieszkańców miasta oraz gości! Każdy bowiem znajdzie coś dla siebie i każdy jest bardzo mile widziany. Będzie rock, alternatywa, hip-hop, elektronika, reggae i metal. Koncerty potrwają od popołudnia do północy.

Przedstawiamy podział na sceny oraz skład artystów tegorocznego festiwalu studentów:

MAIN STAGE / Plac Zebrań Ludowych
Lady Pank // Tede // Nocny Kochanek // Krzysztof Zalewski // Bass Astral x Igo

SET STAGE / Plac Zebrań Ludowych
Pawbeats Orchestra + Goście: VNM // Bisz // Marika // Dwa Sławy // Buslav // Flojd // Rover // Bonson // HuczuHucz // Novika // Klaudia Szafrańska

MID STAGE / plac przy ul. Jana z Kolna i ul. Narzędziowców
Bovska // XXanaXX // Muchy

PLENER 33 / ul. Narzędziowców na zapleczu Klubu B90
So Drumatic // Enzu // Zeppy Zep // Rosalie. // Holak // Bitamina

B90 / ul. Elektryków
Kamp! // Catz ‚n Dogz

100CZNIA / ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5
VNM // Dwa Sławy // Ten Typ Mes

PROTOKULTURA / ul. Niterów 29B
Simonu // Tallib // Borys // 7PO

Z myślą o wszystkich festiwalowiczach jest przygotowywana specjalna aplikacja mobilna, która pozwoli bez trudu połapać się w godzinowym rozkładzie, lokalizacji scen oraz występujących artystach. Więcej informacji wkrótce.

–  Po udanej zeszłorocznej edycji, idziemy za ciosem, ale jednocześnie zmieniamy się na lepsze i działamy w większej skali. Wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Akademia Muzyczna / Akademia Sztuk Pięknych / Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu / Gdański Uniwersytet Medyczny / Politechnika Gdańska / Uniwersytet Gdański postanowiły znów wspólnie zrealizować Juwenalia Gdańskie przy wsparciu Miasta Gdańska oraz z udziałem Fundacji Gdańskiej zaprosić do zabawy –  zachęcają organizatorzy.

11 maja Gdańsk będzie studencką stolicą Polski! 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.