Irlandzki Kainos otworzył nową siedzibę. Szykują się nowe miejsca pracy!

17 Mar

16 marca 2016 roku – Kainos Group, pochodzący z Irlandii Północnej dostawca usług IT, ogłosił otwarcie nowego biura w Gdańsku. Szybki wzrost liczby globalnych projektów zaowocował rozbudową gdańskiego zespołu, który obecnie uzyskał status flagowego oddziału firmy. W najbliższych latach planowane jest zwiększenie zatrudnienia.

Nowe biuro, które mieści się w Tryton Business House, pomieści 500 pracowników, ponad dwukrotnie więcej niż liczba obecnie zatrudnionych. Aktualnie działające zespoły posiadają doświadczenie w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania infrastrukturą. W skład zespołów wchodzą programiści, testerzy, specjaliści WebOps, konsultanci IT oraz Scrum Masterzy. Osoby zatrudnione w Gdańsku uczestniczą w rozwoju innowacyjnych produktów SaaS (Kainos Evolve i Kainos Smart), a także współpracują z klientami na całym świecie jako część zespołów dostarczających oprogramowanie. Oddział w Gdańsku jest jednym z miejsc, z których Kainos dostarcza swoje unikatowe usługi Distributed Agile klientom zarówno z publicznego, jak i prywatnego sektora w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Brendan Mooney, CEO firmy Kainos powiedział: – Cieszę się, że mogę być w Gdańsku na otwarciu naszego nowego biura. Podkreśla ono nie tylko sukces firmy w Polsce, ale jest także wyrazem naszych ambicji, aby pozostać jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców w Gdańsku, stale przyciągającym wysoko wykwalifikowanych pracowników. Nasi polscy koledzy, dzięki jakości swojej pracy, stali się istotną częścią planów rozwojowych firmy. Gdańsk udowodnił, że jest miejscem, w którym rekrutujemy utalentowanych i posiadających wysoki poziom wiedzy pracowników – stale jesteśmy pod wrażeniem entuzjazmu zarówno absolwentów uczelni, jak i doświadczonych specjalistów zatrudnionych tutaj. Mogę tylko pogratulować naszym gdańskim zespołom. Czekam z niecierpliwością na dalsze sukcesy naszego drugiego co do wielkości centrum rozwoju.

Szczepan Sakowicz, Dyrektor Operacyjny Kainos w Gdańsku, dodaje: – Bardzo ważny przy wyborze lokalizacji nowego biura był dla nas fakt, że odzwierciedla ono wartości firmy w każdy możliwy sposób. Celowo wybraliśmy lokalizację w centrum Gdańska, aby podkreślić nasze zaangażowanie w życie lokalnej społeczności biznesowej. Dzięki tak strategicznemu położeniu biura zarówno pracownicy, jak i klienci mogą do nas z łatwością dojechać. Z uwagi na fakt, że w Kainos to ludzie są najważniejsi, zaprojektowaliśmy przestrzeń, w której chcemy spędzać czas – także ten wolny od pracy. Mamy własną siłownię z prysznicami, firmową kantynę, a także miejsca, w których można odpocząć, na przykład funroomy i pokój do relaksu.

Otwarcie nowego biura uświetnili swoją obecnością Gerard Keown, Ambasador Irlandii w Polsce, oraz Hanna Zych-Cisoń, członek zarządu województwa pomorskiego.

Fot.tyt.: Sebastian Deptuła

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.