Interdyscyplinarna Konferencja Mindfulness w Gdańsku (PATRONAT)

3 Gru

Konferencja, która odbędzie się 13 stycznia w ECS w Gdańsku, będzie zwieńczeniem Ogólnopolskich Dni Uważności, które odbędą się w dniach 7–12 stycznia 2019 r. w wielu ośrodkach uważności w całej Polsce. W tych dniach będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i konsultacjach informujących i propagujących uważność oraz rozwijanie życzliwości i współczucia w naszym codziennym życiu.

Pojęcie „uważność”, mindfulness, pojawia się coraz częściej na szkoleniach firmowych, warsztatach, w mediach. Na facebooku ludzie chętnie powielają posty ładnie mówiące o tym, że mamy głowy zaprzątnięte tym co było, tym co może będzie, i coraz więcej o tym co tu, teraz, obok, w nas. Powoli budzi się świadomość, że otaczają nas urządzenia, które są coraz bardziej smart, tymczasem nasze ciała i dusze są coraz bardziej sick. Nadmierny stres, depresje, lęki stają się czasem zaledwie trapiącą, a czasem już zupełnie nieznośną codziennością wielu z nas. Interdyscyplinarna Konferencja Mindfulness „Gdziekolwiek jesteś, bądź”, organizowana w Gdańsku, będzie okazją do dowiedzenia się, czym jest uważność, jakie są jej terapeutyczne możliwości, jak można samemu zostać beneficjentem praktyki mindfulness.

Konferencja adresowana jest do nauczycieli, pedagogów, pracowników służby zdrowia, psychologów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych poprawą zdrowia, jakości życia i wzrostem świadomości poprzez praktykowanie uważności i współczucia.


Konferencja będzie zwieńczeniem Ogólnopolskich Dni Uważności, które odbędą się w dniach 7 -12 stycznia 2019 r. w wielu ośrodkach uważności w całej Polsce. W tych dniach będzie można uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, wykładach i konsultacjach informujących i propagujących uważność oraz rozwijanie życzliwości i współczucia w naszym codziennym życiu.

Gościem specjalnym Konferencji będzie Mark Williams – światowej sławy badacz i praktyk uważności, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, współtwórca Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności (MBCT), metody pozwalającej skutecznie radzić sobie m.in. z depresją, lękami, bezsennością; założyciel i wieloletni dyrektor Oxford Mindfulness Centre, autor wielu bestsellerowych książek popularyzujących uważność.

Planowane sesje plenarne Konferencji:

– Społeczny wymiar uważności
– Efekty interwencji opartych na uważności (Mindfulness Based Interventions)
– Różne sfery zastosowania uważności
– Medytacja w aspekcie wielokulturowości

Organizatorem Konferencji jest Fundacja Rozwoju Mindfulness, która powstała, by sprzyjać łagodzeniu cierpienia oraz podnosić dobrostan psychofizyczny ludzi i grup społecznych poprzez kształcenie w zakresie uważności i interwencji na niej opartych. Poprzez te działania chcemy uczestniczyć w rozwoju harmonijnego społeczeństwa, w którym ludzie prowadzą bardziej świadomie, oparte na życzliwości, współczuciu i mądrości życie. Współpracujemy z wybitnym europejskim ośrodkiem uważności Oxford Mindfulness Centre.

Rozwojowi tych jakości oraz jednoczeniu się środowiska wokół uważności, służy właśnie ta Konferencja. Zbiega się ona z terminem rozpoczęciem polskiej edycji Szkolenia Nauczycielskiego w Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) prowadzonego we współpracy z Oksfordzkim Centrum Uważności.

Więcej informacji oraz aktualności dotyczące Konferencji na stronach:

www.fundacja-mindfulness.org/konferencjamy

oraz na profilu na Facebooku.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Konferencji.

2 Replies to “Interdyscyplinarna Konferencja Mindfulness w Gdańsku (PATRONAT)

  1. Szanowny Anonimie

    Nie ustalamy cen konferencji. I może jesteśmy zbyt mało uważni ale nie zauważyliśmy Jarka. Może za mały i go słabo widać? 🙂

  2. Trochę drogo jak za 1 dzień konferencji. Na stronie brak sylwetek wszystkich prelegentów. W programie konferencji pojawia się jakiś „Jarek”. Mały chłopczyk przyjdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.