Innovation@Amazon

17 Wrz

Rusza II edycja konferencji technologicznej Innovation@Amazon – Gdańsk w ostatnią sobotę września stanie się stolicą innowacji. Wstęp wolny ale obowiązuje rejestracja.

Amazon zaprasza programistów, inżynierów, pracowników naukowych, studentów i fanów nowych technologii na konferencję Innovation@Amazon, która odbędzie się 30 września w centrum kulturalnym Stary Maneż w Gdańsku.

Podczas jednodniowej imprezy inżynierowie i programiści z Amazon zaprezentują zagadnienia z zakresu IT rozwijane w różnych działach firmy takie jak Machine Learning, Deep Learning, Robotics, Alexa czy Amazon Web Services.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny, lecz liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Amazon zaprasza przedstawicieli branży IT, inżynierów, programistów, pracowników naukowych, studentów i wszystkich innych fanów technologii na konferencję zorganizowaną pod hasłem Innovation@Amazon. W ostatnią sobotę września specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych technologiach nad jakimi obecnie pracują. Tematem ich wystąpień będą: Machine Learning, Deep Learning, Amazon Web Services, Alexa Brain oraz Robotyka. W czasie konferencji zespół Amazon Women in Engineering opowie o pracy w firmie i swoim technologicznym doświadczeniu.

Zaprogramowany Gdańsk

W dniu 30 września do stolicy województwa pomorskiego przyjadą eksperci Amazon z kilku kontynentów. Wśród prelegentów znajdą się takie autorytety jak: Jeff Barr, dyrektor ewangelistów Amazon Web Services, który od 2004 roku prowadzi oficjalny blog AWS dzieląc się informacjami o technologicznych innowacjach Amazon, Julien Simon z Amazon Web Services pracujący wcześniej jako CTO/VP w największych start–up’ach z branży IT, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit odpowiedzialny za dodawanie do Alexa nowych umiejętności i współpracę z developerami zewnętrznymi, Vikas Enti – Senior Manager w Amazon Robotics czy Rafał Kukliński, dyrektor zarządzający gdańskim centrum R&D Amazon, specjalizujący się w technologii Text-to-Speech.

Każdy z gości konferencji wygłosi prelekcję na temat swojego obszaru zainteresowań i opowie o dedykowanych rozwiązaniach programistycznych oraz technologiach, które są stosowane w poszczególnych departamentach firmy Amazon. W harmonogramie wystąpień nie zabraknie prelekcji o Amazon Alexa, w którego rozwój zaangażowani są inżynierowie oraz programiści z gdańskiego Centrum Technologii Amazon. Alexa umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami takimi jak Amazon Echo, Amazon Tap czy Fire TV. Alexa jako asystentka głosowa jest również coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które można spotkać w sprzętach RTV i AGD na całym świecie oraz w urządzeniach z kategorii SMART HOME.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (30 września) o godzinie 9:00 w centrum kulturalnym Stary Maneż w Gdańsku. Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, w którym programiści i inżynierowie pracują nad technologiami wykorzystywanymi przez Alexa (Text-to-Speech, Natural Language Understanding, Communication), rozwijają integrację Alexa w rozwiązaniach Automotive oraz pracują nad serwisami AWS. Na zakończenie imprezy, około godziny 20:00 tego samego dnia, Amazon wręczy nagrody dla uczestników konkursu jaki zostanie ogłoszony i przeprowadzony w trakcie konferencji.

Możliwości rozwoju zawodowego w Amazon Development Center

Amazon jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata. Oprócz tego, że jest to największy sklep internetowy działający na wszystkich kontynentach, producent popularnych czytników do e-booków: Kindle, to jest to również nowoczesne przedsiębiorstwo, które oferuje usługi z segmentu chmury obliczeniowej dla firm – Amazon Web Services oraz pracuje nad nowymi funkcjonalnościami i integracjami asystentki głosowej Alexa. Ze względu na szeroki wachlarz działalności biznesowej Amazon jako globalna spółka nieustannie zwiększa zatrudnienie, w tym także w Polsce, gdzie poszukuje programistów, inżynierów, naukowców oraz lingwistów. W tym celu firma współpracuje z uniwersytetami, jednostkami edukacyjno-badawczymi i społecznościami programistów, wśród których szuka nowych talentów, które mogą stać się w przyszłości pracownikami Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce.

W Gdańsku Amazon działa od 4 lat, kiedy to koncern przejął firmę Ivona Software dla jej światowej klasy technologii Text-to-Speech. Ośrodek w Gdańsku skupia swoje działania głównie na rozwijaniu technologii syntezy mowy, rozpoznawania oraz przetwarzania języka naturalnego. W Gdańsku mieszczą się także zespoły tworzące serwisy dla Alexy oraz AWS. Do Alexy możemy skierować zapytanie o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik wyborów. Amazon Alexa wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR), mechanizm syntezy głosu (TTS) i dane zaczerpnięte z internetu (w domyśle chmury Amazon). Dzięki wykorzystaniu chmury serwis bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich naturalnie brzmiącym głosem.

Aby wziąć udział w konferencji należy jedynie dokonać darmowej rejestracji na stronie internetowej. Warto jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie Twitter: @Amazon_Polska oraz na dedykowanej stronie konferencji na facebooku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.