HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE | koncert (KONKURS)

30 Mar

Hypnotic Brass Ensemble wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 4 kwietnia o 20:00. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na koncert.

Nieziemsko utalentowani i nieziemsko przystojni. Koncertom Hypnotic Brass Ensemble towarzyszą często określenia typu: „tornado”, „huragan”, względnie „sztorm”. Będzie to już ich drugi koncert na gdańskiej scenie.

Ta niezwykła orkiestra dęta z Chicago składa się z 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana, członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy. Jednak sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E.

W 1999 roku bracia zaczęli grać na ulicach i stacjach metra w Chicago. Niedługo później stworzyli zespół brassowy. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl – połączenie jazzowej tradycji brass bandów z funkiem, soulem i hip-hopem. Od tamtej pory występowali i nagrywali m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah, Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino.

W listopadzie 2017 roku w wytwórni Honest Jon’s ukazał się ich dziewiąty album Book of Sound. Płyta jest hołdem dla spuścizny zmarłego w zeszłym roku Phila Cohrana i jego filozofii afrocentrycznego astralnego jazzu. Pod koniec 2018 roku ukazał się ich dziesiąty album Bad Boys of Jazz, który zespół zaprezentuje podczas koncertu w Gdańsku.

Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa, a spotykane często określenia, takie jak: „huragan”, „sztorm” czy „tornado”, nawet w połowie nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są również jako The Bad Boys of Jazz.

Damian Tomczyk, jazzsoul.pl

SKŁAD:
Gabriel Hubert (Hudah) – trąbka

Saiph Graves (Cid) – puzon

Tycho Cohran (L.T.) – suzafon

Amal Baji Hubert (Baji/June Body) – trąbka

Jafar Baji Graves (Yoshi) – trąbka

Seba Graves (Clef) – puzon

Tarik Graves (Smoov) – trąbka

Christopher Anderson (360) – perkusja

Uttama Hubert (Rocco) – baryton

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert Hypnotic Brass Ensemble.

              Na ścieżce dźwiękowej do jakiego filmu pojawił się ich nawiększy hit „War”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (2 kwietnia) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 2 kwietnia, do godziny 11:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert Hypnotic Brass Ensemble.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.