Hack4Change 24 godziny by zmienić świat (PATRONAT)

13 Cze

Czy wiesz jak wiele można zmienić w ciągu jednej doby? Już 26 czerwca będziesz mógł się o tym przekonać. Jedna wspólna wirtualna przestrzeń, 80 uczestników, 30 mentorów, 3 ścieżki tematyczne i tylko 24 godziny by zmienić świat. Rusza nabór do pierwszej edycji hackathonu Hack4change.

W ciągu 24 godzin technologiczno–ekologicznego hackathonu uczestnicy i mentorzy wspólnie zmierzą się z największymi problemami współczesnego świata. Razem podejmiemy walkę z zanieczyszczeniem środowiska, zmianami klimatycznymi, zagrożeniami związanymi z epidemią koronawirusa oraz innymi szkodliwymi dla naszej planety zjawiskami.

Hackathon rozpocznie się w piątek 26 czerwca 2020r. o godzinie 18:00 i zakończy w sobotę 27 czerwca o tej samej porze. W tym czasie kilkuosobowe zespoły będą pracowały nad prototypami proekologicznych rozwiązań. Zarówno przed jak i w trakcie hackathonu uczestnicy będą mogli wziąć udział w inspirujących warsztatach i ćwiczeniach ruchowych oraz spotkaniach z interesującymi gośćmi. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dedykowanej przestrzeni online.

Dla kogo?
Hack4change to wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne wizje, wykorzystać swoje talenty, aby zmienić świat. Jeżeli pasjonują Cię nowe technologie i masz w tym zakresie choć minimalne doświadczenie, a los naszej wspólnej planety nie jest Ci obojętny to mowa tu o Tobie.

Podczas hackathonu połączysz siły z innymi uczestnikami. Utworzycie interdyscyplinarne zespoły i w maksymalnie czteroosobowych grupach wspólnie będziecie pracować nad prototypami urządzeń i aplikacji służących naszej planecie. Do dyspozycji uczestników będzie także towarzysz podróży Marka Kamińskiego – robot NOA, który czeka na usprawnienia i nowe funkcje.

Nasza misja
Podczas hackathonu skupimy się na trzech ścieżkach tematycznych wyznaczonych przez podróżnika, Marka Kamińskiego: osobliwość (singularity), zrównoważony rozwój (sustainability) i zaangażowanie społeczne (social empowerment). Brzmi nieco zagadkowo? Każda ścieżka odzwierciedla ważną dla nas ideę i wyzwanie. Singularity to rozwój nowych technologii i szanse jakie niesie za sobą wykorzystanie ich dla dobra środowiska. Sustainability kładzie nacisk na rozważne korzystanie z zasobów naszej planety i traktowanie jej z szacunkiem. Social Empowerment zwraca uwagę na to, że człowiek także jest częścią natury. Świat przyrody i świat człowieka to jeden i ten sam świat, więc pomagając naszej planecie w rzeczywistości pomagamy samym sobie i na odwrót – rozwiązując problemy człowieka przyczyniamy się do ratowania środowiska – informują organizatorzy.

I dodają: – Uważasz, że doba to za mało by wprowadzić realne zmiany i pomóc planecie? Masz rację. Nasza misja, podobnie jak praca nad prototypami, nie zacznie się i nie zakończy w ciągu jednego dnia. Celem Hack4Change jest podkreślenie, że rozwój nowych technologii może iść w parze z dbaniem o środowisko, a każdy z nas ma na to realny wpływ.

Świat nie staje się lepszy sam z siebie. To MY musimy go takim uczynić – mówi znany polarnik Marek Kamiński, jeden z organizatorów i pomysłodawca wydarzenia. – Dobro ziemi jest w naszych rękach, a 24 godziny hackathonu pokażą jak wiele my sami możemy zmienić. 

Co dalej?
Czerwcowy hackathon będzie jednym z elementów projektu Power4Change, czyli podróży Marka Kamińskiego i robota NOA dookoła świata podczas której podróżnik będzie promował efekty hackathonu. Część z prototypów stworzonych podczas wydarzenia może znaleźć zastosowanie już podczas najbliższej wyprawy podróżnika.

Hack4change jest w zamierzeniu organizatorów imprezą cykliczną. Trójmiejski hackathon zapoczątkuje cykl podobnych wydarzeń, które odbywać się będą nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Jak przekonują organizatorzy – Jedynie transformacja naszych własnych zachowań i wzrost świadomości ekologicznej milionów ludzi na całym świecie pozwoli ochronić planetę przed zmianami klimatycznymi.  Pierwszym krokiem w kierunku tej transformacji jest właśnie czerwcowy hackathon.

Bądź częścią zmiany!
Jesteś zainteresowany udziałem? Jeżeli chcesz stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia, poznać interesujących ludzi i rozwinąć swoje umiejętności, a przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszej planety – nie czekaj, napisz do nas i zarezerwuj miejsce. Jeśli nie czujesz się na siłach by podjąć wyzwanie to pamiętaj o mocy słowa i pomóż przekazując dalej informację o wydarzeniu. Dołącz do nas i dołóż swoją cegiełkę w walce o dobro ziemi. Pamiętaj, masz 24 godziny by zmienić świat. Czas, start! – zachęcają organizatorzy.

Więcej szczegółów można znaleźć także na stronie internetowej: hack4change.tech/ oraz na facebooku: www.facebook.com/Hack4changeTECH.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Marka Kamińskiego, Fundacja CODE:ME, Inkubator Starter, Invest in Pomerania.

Partnerem technologicznym została firma Microsoft. 

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.