GTS zaprasza na wspólne świętowanie pierwszych urodzin!

15 Wrz

19 września 2015 roku o godzinie 9:00 Gdański Teatr Szekspirowski otworzy dla Was wszystkie bramy, drzwi i dachy. Organizatorzy zapraszają do zwiedzania Teatru Szekspirowskiego, jakiego jeszcze nie znacie! To niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze swoistym labiryntem wnętrz tego budynku, który tym razem odsłoni przed Wami tajemnice skrywane w technicznych zakamarkach.

Przekonacie się, jak wiele możliwości posiada ten nowoczesny teatr, zobaczycie, jaką drogę przebywają scenografie, jak pracują mechanizmy sceny i widowni, a także którędy wchodzą aktorzy. O wszystkim opowiedzą zaś nasi wykwalifikowani przewodnicy.
Podczas bezpłatnego zwiedzania teatru czekają Was też dodatkowe atrakcje.
Żądnych mocnych wrażeń zaprosimy na grę terenową „Uratuj VIP-a”. Wszyscy śmiałkowie, którzy podejmą się tego zadania, przeniosą się w czasie i wylądują dokładnie rok wcześniej na wielkiej gali Otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Tam czekać będą na nich funkcjonariusze Biura Ochrony VIPów (BOV), którzy znaleźli tajemniczą walizkę w budynku. Kto pierwszy dowie się co jest w walizce, a tym samym umożliwi widzom powrót na salę? Kto uratuje VIP-a? Zwycięzców sowicie nagrodzimy! – zachęca Magdalena Hajdysz, Rzecznik Prasowy GTS.

Dodatkowo budynek GTS opanują artyści–performerzy, poddając go różnego rodzaju interpretacjom i testom. Pojawi się m.in.: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, czyli Patryk Zakrocki i Jacek Mazurkiewicz, którzy muzycznie opanują w kilka różnych przestrzeni teatru. Zobaczycie również, inspirowane przestrzeniami Teatru Szekspirowskiego, prace studentów Pracowni Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nie zabraknie oczywiście urodzinowego poczęstunku oraz możliwości nabycia pamiątek i GTS-owych gadżetów. Wspólne świętowanie zakończymy o godzinie 21:00 – dodaje Magdalena Hajdysz.

urodzinygts

Jak zapisać się na zwiedzanie?
Zapisy na wydarzenia podczas I rocznicy Otwarcia GTS przyjmowane są w kasie biletowej (tel. 58 351 01 01, mail bow@teatrszekspirowski.pl) oraz przez stronę www.bilety.teatrszekspirowski.pl, w zakładce „Zwiedzanie Teatru”. Wejściówki zamówione przez Internet należy wydrukować lub pokazać bileterom na urządzeniu mobilnym.

Gra terenowa odbędzie się o godzinie 9:00 oraz o 11:00. Mogą się na nią zgłaszać się grupy od trzech do pięciu osób. W jednej turze rusza maksymalnie 8 grup.
Zwiedzanie Teatru odbywać się będzie co 20 min., w godz. 13:00 – 21:00.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie cztery wejściówki na zwiedzanie.

Gdański Teatr Szekspirowski

Otwarty 19 września 2014 roku Gdański Teatr Szekspirowski to niezwykłe miejsce na kulturalnej i architektonicznej mapie świata. Powstał w miejscu, gdzie od początku XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie, w miejscu, które było kolebką sztuki teatru w północnej części Polski, stoi jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji (IUAV). Zbudowane z ruchomych platform scena i widownia dają reżyserom goszczącym w GTS niemal nieograniczone możliwości inscenizacyjne.

Fot.tyt.: Uroczyste otwarcie Teatru Szekspirowskiego. 19.09.2014. Krzysztof Mystkowski / KFP

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.