Gdynia zaprasza na swoje urodziny!

19 Sty

Dokładnie 10 lutego Gdynia świętuje przyznanie jej praw miejskich. W tym roku to 91. urodziny, których obchody rozpoczną się w pierwszy weekend lutego. Okazją do wspólnego świętowania będzie urodzinowa feta 4 i 5 lutego w Gdynia Arenie. Sobota dedykowana jest seniorom, w niedzielę zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Urodziny Gdyni to propozycja aktywnych i twórczych działań.

–  W sobotę 4 lutego do wspólnego świętowania w sposób szczególny zapraszamy naszych seniorów. Czeka na nich bogaty program rozrywkowy oraz ciesząca się wielkim powodzeniem w latach poprzednich strefa zdrowia i urody. Przygotowano porady lekarzy, dietetyków, spotkanie ze stylistką, wizażystką i strefę foto  –  zachęcają organizatorzy.

Niewątpliwie ciekawą propozycją będzie spotkanie z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym „Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów”.

Kulminacyjnym punktem programu podczas dwóch dni imprezy będzie widowisko muzyczne „Musicalowe standardy” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Sobota, 4 lutego 2017 r., godz. 12.00
Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8
Wstęp: obowiązują zaproszenia, które od 20.01.2017 r. są do odbioru w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni.

–  W niedzielę 5 lutego zapraszamy wszystkich mieszkańców z rodzinami. Będzie to okazja do tego, by wspólnie zanurzyć się w wirze kolorowych oraz konstruktywnych działań. W strefie warsztatowej będzie można spróbować swoich sił m.in. jako konstruktor, projektant, operator drukarki 3D czy też twórca oryginalnej biżuterii. Również w niedzielę urodzinowi goście zostaną zaproszeni na spotkanie z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym „Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów”  –  dodają organizatorzy.

Kulminacyjnym punktem programu również tego dnia będzie widowisko muzyczne „Musicalowe standardy” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Niedziela, 5 lutego 2017 r., godz. 15.00
Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8
Wstęp: obowiązują zaproszenia, które od 20.01.2017 r. dostępne będą do odbioru w:
Gdynia CultureBox, ul. Świętojańska 30,
Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 Lutego 24
Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Świętowanie urodzin Gdyni zostanie zwieńczone 10 lutego otwarciem nowej wystawy stałej Muzeum Miasta Gdyni „Gdynia – dzieło otwarte”, któremu towarzyszyć będzie oprowadzenie kuratorskie oraz koncerty zespołów sceny alternatywnej: „Apteki” i „Pancernych Rowerów”. Tego dnia do muzeum (ul. Zawiszy Czarnego 1) wstęp będzie wolny. Współautorami nowej propozycji są m.in. mieszkańcy i osoby związane z Gdynią.

Tego dnia w Teatrze Miejskim odbędzie się również uroczysta Sesja Rady Miasta (wstęp na zaproszenia).

 Nie zapominamy również o urodzinowym, sportowym wydarzeniu – Biegu Urodzinowym. Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie zawodów na dwa dni. W tym roku będzie to weekend 11 i 12 lutego. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking. Niedziela zarezerwowana będzie wyłącznie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Zapraszamy do udziału w zawodach. Rejestracja trwa do 30 stycznia: gdyniasport.pl. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do kibicowania!  – komentują organizatorzy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.