Gdańsk zagrał dla WOŚP (FOTO)

13 Sty

12 stycznia gdański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się w kwestowanie na rzecz najmłodszych i najstarszych pacjentów służby zdrowia. Z okazji 22. Finału WOŚP oprócz całodniowej zbiórki pieniędzy, odbyło się wiele licytacji oraz koncerty na Targu Węglowym. Zobaczcie, jak było!

Mimo niesprzyjającej, zimowej aury, ponad 1000 wolontariuszy zbierało na ulicach Trójmiasta pieniądze na zakup specjalistycznych sprzętów medycznych. Jak sami twierdzą, nie straszny im deszcz, ani śnieg, bo w tym jednym dniu w roku chcą pomagać i czerpać z tego satysfakcję, bez względu na panujące warunki.

Mój brat był leczony kiedyś za pomocą sprzętów zakupionych przez WOŚP, więc wiem, że to ma sens i że to kiedyś ja mogę potrzebować pomocy, którą dziś sama niosę. – mówi Agata, jedna z kwestujących. – Jestem wolontariuszem już po raz szósty i będę brał udział w zbiórce tak długo, jak tylko zdrowie mi pozwoli. To ogromna przyjemność i zaszczyt brać udział w takim przedsięwzięciu. – przyznaje Michał, uczeń jednego z gdańskich liceów.

Na osoby chcące wesprzeć fundację Jurka Owsiaka, czekało wiele atrakcji. O godzinie 14:00 na Targu Węglowym ruszyło orkiestrowe miasteczko, gdzie można było licytować rzeczy przekazane przez przedstawicieli sportu, muzyki i filmu, przejść kurs pierwszej pomocy, a także zjeść coś z menu oferowanego przez gdańskie foodtrucki. O godzinie 20:00, przy muzyce zespołu Myslovitz odpalono tradycyjne Światełko do Nieba. Pozostałe gwiazdy, które wystąpiły tego dnia na orkiestrowej scenie to m.in.: Golden Life, Mesajah, Ernest Staniaszek, Mateusz Ziółko oraz Ewelina Lisowska.

Stan zbiórki w sztabie Gdańsk, o godzinie 20:00 to 230 tysięcy złotych. Kwota, która znajduje się na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed północą przekroczyła 35 milionów złotych.

 belka-galeria2

>>ZOBACZ TAKŻE: Aktorzy zaśpiewali dla Orkiestry (FOTO)<<

>>ZOBACZ TAKŻE: 22. Finał WOŚP w Gdańsku (WIDEO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.