Forum Gdańsk obejmie patronatem lwy z oliwskiego zoo

31 Sty

1 lutego wchodzi w życie umowa Forum Gdańsk z oliwskim zoo. Przewiduje ona objęcie patronatem lwów przez Forum Gdańsk i finansowe wsparcie opieki nad tymi wspaniałymi kotami.

Lew będzie jednym z głównych symboli Forum – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. – Pragniemy wpisać się w życie miasta, tak jak lwy wpisane są w jego herb. Cieszymy się, że możemy objąć patronatem te wspaniałe zwierzęta, stanowiące dumę i wielką atrakcję dla odwiedzających zoo.

Współpraca pomiędzy Gdańskim Ogrodem Zoologicznym a Forum Gdańsk obejmująca rok 2018, pozwoli na sfinansowanie comiesięcznego zakupu odpowiednich suplementów witaminowych lub specjalistycznych zabawek dla tych zwierząt.

Pod koniec 2017 roku nasza lwia rodzina powiększyła się o cztery małe lwiątka – mówi Emilia Salach, szefowa marketingu i komunikacji gdańskiego zoo. – Maluchy głównie są karmione mlekiem matki, ale już zaczynają podjadać mięso.

Lwy przebywające w gdańskim zoo zjadają dziennie nawet 50 kilogramów mięsa najwyższej jakości. Do tego dochodzą jajka i suplementy witaminowe.

Patronat Forum Gdańsk nad gdańskimi lwami ma również na celu zwrócenie uwagi na problem zmniejszającej się od lat populacji tych wspaniałych kotów na świecie. Według szacunków obecnie na wszystkich kontynentach żyje ich jedynie 25 tysięcy. Wpływ na tę sytuację ma w dużej mierze kłusownictwo. Dlatego współpraca Forum Gdańsk i oliwskiego zoo obejmie również organizację wspólnych akcji o charakterze edukacyjnym i informacyjnym.

Fot. Materiały prasowe Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.