Flaga biało–czerwona dla mieszkańców Gdańska

5 Lis

W poniedziałek 7 listopada w godz. 12:00–13:00 na placu przed Krewetką zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk rozdawać będzie mieszkańcom biało-czerwone flagi. Akcja ma na celu przygotowanie gdańszczan na obchody święta 11 listopada.

Już po raz szósty Radio Gdańsk organizuje akcję „Tydzień z biało-czerwoną flagą”. W ramach tej akcji ponad pół tysiąca flag rozdawać będzie zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

Zachęcam gdańszczan, aby wzięli udział w radosnej paradzie 11 listopada. Jeżeli jeszcze nie mają flagi, warto przyjść w poniedziałek na plac przed Krewetką gdzie będziemy je rozdawali – zaprasza Piotr Kowalczuk.

Parada 11 listopada
Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – 11 listopada – gdańszczanie od lat spędzają wspólnie świętując na ulicach miasta. W tym roku motywem przewodnim parady jest flaga biało-czerwona. Uczestnicy parady będą mogli złożyć swój podpis lub odbicie dłoni na przygotowanej wcześniej białej tablicy. W ten sposób powstanie unikalna flaga.

11 listopada o godz. 9 uczestnicy zbiorą się przy ul. Podwale Staromiejskie. Wyruszą o godz. 10 i przejdą ulicami: Podmłyńską – Wielkie Młyny – Rajską – Jana Heweliusza – Korzenną – Kowalską przed pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam, około godziny 11.15 nastąpi część oficjalna wydarzenia, która potrwa ok. pół godziny. W południe w bazylice Mariackiej rozpocznie się msza św. za Ojczyznę. Część uczestników, w tym grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne, udadzą się na Targ Węglowy, gdzie zaprezentują się publiczności. Na scenie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Pinsy dla mieszkańców
Pierwsze 10 tys. osób otrzyma pinsy, pamiątkowe znaczki biało-czerwone, przeznaczone do wpięcia w ubranie. Dla uczestników parady seniorki z Klubu Seniora Motława – Śródmieście zrobiły na drutach kilkaset biało-czerwonych szalików, a także kokard z biało-czerwonej wstążki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.