Filmowa majówka NAKRĘĆ SIĘ

18 Kwi

Od 1 do 3 maja wystawa EXPERYMENTU zmieni się w studio filmowe, w którym goście będą mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni wykorzystując technologię greenscreen. Przekonają się, jak powstawały filmy w stylu Gwiezdnych wojen czy King Konga oraz stworzą animacje, ożywiając fantastyczne stwory. A dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, na wystawie powstanie plan zdjęciowy wyposażony w profesjonalny sprzęt.

Filmowe atrakcje dostępne będą od 1 do 3 maja w godzinach 11:00–17:00 w ramach biletu wstępu. Na wystawie EXPERYMENTU pojawią się filmowe strefy:

Strefa PLANU ZDJĘCIOWEGO, gdzie będzie można wcielić się w rolę reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca i oczywiście gwiazdy wielkiego ekranu. Jak na studio filmowe przystało, nie zabraknie klapsa. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak kręcone są współczesne filmy.

Strefa GREEN SCEEN, na której całe rodziny przeniosą się w czasie i przestrzeni bez opuszczania Experymentu. To niezapomniana okazja, żeby zaskoczyć bliskich, przesyłając im pozdrowienia z Marsa, dżungli, czy stoku narciarskiego!


Strefa ANIMACJI 2D i STOP MOTION, gdzie każdy będzie miał szansę stworzyć animację techniką, która była stosowana w takich filmach jak Gwiezdne Wojny, Terminator czy King Kong. Dodatkowo, jedno z interaktywnych stanowisk EXPERYMENTU zmieni się w warsztat animacji 2D.

Strefa ANALOGOWEGO MONTAŻU, na której edukatorzy opowiedzą, na jakim sprzęcie powstawały filmy przed dobą cyfryzacji! Goście zobaczą w akcji bardzo rzadko widywane już przyrządy, potrzebne do tworzenia i montowania filmu na kliszy.

Dodatkową atrakcją będą rodzinne warsztaty SMARTFILMOWANIE, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak kręcić filmy smartfonem niczym profesjonaliści. Cena:12 zł od osoby.

Szczegóły na experyment.gdynia.pl.

W czasie długiego weekendu majowego (29.04 do 5.05) wystawa będzie czynna w weekendowych godzinach otwarcia (10:00–19:00).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.