Europejskie migracje

22 Paź

W dniach 25 i 26 października w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się III Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa, zatytułowana Europejskie Migracje po 2004 r. Przyczyny, skutki i perspektywy. Wstęp wolny, wymagana rejestracja.

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych ustaleń badawczych dotyczących przyczyn i konsekwencji ruchów migracyjnych wywołanych akcesją nowych państw do Unii Europejskiej po 2004 roku z perspektywy zarówno państw wysyłających, jak i przyjmujących migrantów.

Motywem przewodnim konferencji jest szeroko pojęty temat migracji poakcesyjnych. Po raz kolejny naukowcy i specjaliści spotykają się w Gdyni aby dzielić się wynikami badań, tym razem z zakresu współczesnych migracji europejskich. Ujęcie tematu ma charakter interdyscyplinarny; wystąpienia dotyczą zarówno migracji z punktu widzenia krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku, jak i państw tzw. „starej Unii” – mówi dr Katarzyna Morawska z Działu Badawczo–Historycznego Muzeum Emigracji w Gdyni.

Gościem specjalnym będzie prof. John Salt z University College London, który wystąpi z prezentacją otwierającą konferencję pt. Europe’s Changing Migration Networks:

Dla osób zainteresowanych wstęp na konferencję jest wolny ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia na adres: r.raczynski@muzeumemigracji.pl.

Szczegółowy program konferencji dostępny na stronie: www.POLSKA1.pl.

 

Fot.tyt.: Bogna Kociumbas.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.