Czas na kawę (PATRONAT)

8 Mar

Już w kwietniu odbędzie się trzecia edycja festiwalu Czas na Kawę w Trójmieście. Od 14 do 22 kwietnia kawiarnie, które zgłoszą chęć udziału w wydarzeniu, będą serwować festiwalowe menu solo lub w duecie. Co to oznacza?

Ideą festiwalu jest, aby kawiarnie biorące udział w wydarzeniu serwowały festiwalowe zestawy w specjalnych cenach. Pojedynczy zestaw, tzw. solo, będzie zawierał kawę i deser za 12 zł. Każda kawiarnia będzie musiała pracować swoje menu, które skomponuje specjalnie na potrzeby festiwalu. Aby przyciągnąć jak największą liczbę miłośników kawy, organizatorzy będą zachęcać, aby wybierać się do kawiarni w parach i skorzystać z zestawu w duecie (dwie kawy plus dwa desery), który kosztować będzie 20 zł.

W minionych edycjach kawiarnie proponowały takie specjały jak m.in.: migdałowe cappuccino, retro deser w słoiczku, francuskie tarty, korzenne latte, amerykańskie brownie, wegańskie ciasta czy rozgrzewające desery z cynamonem, imbirem i kardamonem. – Wiosną będziemy oczekiwać menu, które każdego przyjemnie obudzi po zimowym sezonie – informuje organizatorka Festiwalu Grażyna Zbrzeźniak.  I dodaje: – Jesienią dominowały korzenne, czekoladowe smaki, teraz pora roku będzie prowokować do lekkich deserów i kaw przyjemnie pobudzających. Już niedługo będzie znane menu festiwalowe wszystkich uczestników biorących udział w najbliższej edycji festiwalu.

Festiwal Czas na Kawę potrwa od 14 do 22 kwietnia. Lista kawiarni, które dołączą do akcji będzie podana przed rozpoczęciem festiwalu na FB i stronie organizatorów.

                                         >> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Festiwalu Czas na Kawę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.