Coffitivity w Zatoce Sztuki

18 Kwi

Po sukcesie marcowego, inauguracyjnego spotkania Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość kontynuuje autorski cykl wydarzeń adresowanych do trójmiejskiej społeczności kreatywnych twórców organizatorów i przedsiębiorców. Już 22 kwietnia – w środę – zaprasza na Coffitivity #2. Tym razem spotkanie odbędzie się w kreatywnej przestrzeni sopockiego centrum artystycznego – Zatoce Sztuki.

Coffitivity to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć fanów dobrej kawy, ciekawych rozmów i inspirujących spotkań. Tematem przewodnim drugiego spotkania będzie: Mission impossible albo jak połączyć pasję twórczą z biznesem. Cykl organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” we współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Teraz w świecie biznesu królują start-upy związane z ICT, a na rynku – programiści. W opanowanej przez nowoczesne technologie i innowacje codzienności nawet najbardziej przedsiębiorczym humanistom i artystom czasem trudno jest się odnaleźć, a co dopiero przebić. Twórcza pasja, czy wręcz powołanie, mogą być świetnym motorem działa. Tylko jak pogodzić je z zasadami przedsiębiorczości i czy będzie to recepta na sukces? I o tym właśnie będzie najbliższe, kwietniowe Coffitivity w Sopocie.

Zaproszeni goście specjalni – Joanna ‘frota’ Kurkowska i Michał Alenowicz – opowiedzą, jak udaje im się łączyć artystyczne i kreatywne pasje w biznesowych projektach i przedsięwzięciach.

Goście specjalni – prelegenci:

Joanna ‘frota’ Kurkowska – fotografka, fotoreporterka i social-media ninja. W trudnych czasach dla artystycznych zawodów i profesjonalistów branży kreatywnych pasję i zawód fotografa umiejętnie łączy z pracą w mediach społecznościowych (głównie na Instagramie i Snapchatcie). Współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, T mobile Music i portalem Trojmiasto.pl. Obecnie rozchwytywana przez takie firmy/marki jak House, Sinsay czy Hoop Likes Festival. Brała udział w panelach dyskusyjnych oraz prelekcjach na takich imprezach jak Social Media Show, Social Media Convent, coraz częściej w charakterze mentorki czy prelegentki. Dla Weekend.gazeta.pl i portalu Fotoblogia pisze o różnych aspektach social mediów oraz o fotografii mobilnej. Nałogowo zgłębia zagadnienia popkultury – głównie muzyka, fotografia i rysunek – starając się wykorzystywać zdobytą wiedzę z tych dziedzin w swojej codziennej pracy.

Michał Alenowicz – inżynier drogowiec, który odkrywszy swoje prawdziwe powołanie, zdecydował, że „tym, co chce w życiu robić jest trudna praca tłumacza”. Zamiłowanie do książek sprawiło, że mimo trudnych dla rynku wydawniczego czasach, postanowił zostać wydawcą i założyć własną oficynę „Wiatr od Morza”. Pierwsza przetłumaczona i wydana przez niego nowofundlandzka powieść „Dostatek” Michaela Crummeya, znalazła się we najważniejszych książkowych podsumowaniach 2013 roku Gazety Wyborczej i Radiowej Trójki. W wolnych chwilach realizuje również pasje muzyczne, grając na gitarze, klawiszach i saksofonie tenorowym.

Program spotkania:

17:30 Coffitivity intro

17:45 Michał Alenowicz o tym, dlaczego i jak tłumacz-wydawca wyruszył na podbój największej czytelniczej pustyni Europy

18:30 Joanna ‘frota’ Kurkowska – od fotoreportera do social media ninja, czyli o tym że wszystkie umiejętności kiedyś ci się przydadzą

od 19:15 Networking

Będzie arcyciekawie i pasjonująco, ponadto organizatorzy zapewniają dobrą kawę i smaczne „co nieco”, a atmosfery dopełni kreatywna przestrzeń sopockiego centrum artystycznego Zatoki Sztuki.

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród dla uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka.

Kiedy: 22 kwietnia 2015 r. (środa), godz. 17:30

Gdzie: MCKA Zatoka Sztuki, Sopot, Al. F. Mamuszki 14

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #2 zgłoś się na: coffitivity2.eventbrite.com

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Uwaga: W trakcie spotkania będzie robiona dokumentacja fotograficzna. Jeśli nie życzą państwo sobie być widocznym na zdjęciach, proszę zgłosić to na miejscu przy potwierdzeniu rejestracji.

O Coffitivity:

Sopockie sesje Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot to autorski pomysł na promowanie i animowanie kreatywnych środowisk Sopotu. Coffitivity adresowane jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi oraz idei. Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, nie boisz się wyzwań i nowych ludzi, szukasz inspiracji, a do tego jesteś miłośnikiem dobrej kawy i chcesz poznać ciekawe miejsca w Sopocie to przyjdź i… Uwolnij swoją przedsiębiorczość!

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.