„Claus Peymann opuszcza Bochum i jako dyrektor Burgtheater udaje się do Wiednia” (KONKURS)

30 Lis

Czytanie performatywne „Claus Peymann opuszcza Bochum i jako dyrektor Burgtheater udaje się do Wiednia” odbędzie się 2 grudnia o godz. 19:30 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

W naszym czytaniu jednej z trzech ostatnio przetłumaczonych dramoletek Thomasa Bernharda nie staramy się narzucić własnej interpretacji sztuki autora, a jedynie próbujemy wydobyć sensy i problemy w niej zawarte. Głównym bohaterem jest dla nas tekst i nie chcemy go w żaden sposób naruszyć – mówi reżyser Piotr Biedroń.

Naszym celem jest wydobycie – przy pomocy środków aktorskich – komicznej sytuacji, w jakiej znajduje się teatr, aktorzy, dramaturdzy, reżyserzy, dyrektorzy i krytycy.

Komizm? Tak, ale czy przez prześmieszne dialogi nie dobijamy się do diagnozy austriackiego teatru i Austrii? A może także i polskiego teatru? Być może, bo teatr wszędzie jest polem walki – walki o sztukę i o tworzenie teatru. Zabrzmi to banalnie, ale nie chcemy dawać odpowiedzi, chcemy bawić tym tekstem, a pytania zrodzą się same.

Reżyseria: Piotr Biedroń
Występują: Anna Kociarz i Robert Ninkiewicz

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na czytanie performatywne „Claus Peymann opuszcza Bochum i jako dyrektor Burgtheater udaje się do Wiednia”.

                                           Kiedy Burgtheater został oficjalnie otwarty?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do niedzieli (1 grudnia) do godziny 15.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – CZYTANIE PERFORMATYWNE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są podwójne wejściówki na wydarzenie w GTS. Bilety zostaną rozlosowane wśród osób, które wyślą prawidłową odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 1 grudnia, do godziny 15:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia na wydarzenie w GTS.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.