Chcesz wystąpić w filmie? Weź udział w castingu

28 Mar

Chcesz spróbować swoich sił w aktorstwie? Rozpocząć przygodę z filmem? Usłyszeć hasło „kamera, akcja!”? Do realizacji takich marzeń zachęcają młodzi reżyserzy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, którzy na początku kwietnia organizują casting dla miłośników sztuki aktorskiej.

W castingu mogą wziąć udział dzieci i młodzież podzieleni na dwie grupy: dziewczynki i chłopcy w wieku od 6 do 13 lat, oraz chłopcy w wieku od 14 do 18 lat. Przesłuchania pierwszej grupy odbędą się 7 kwietnia o godz. 11.00, drugiej 8 kwietnia o tej samej porze.

Próby, prowadzone przez młodych reżyserów z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, do filmów dyplomowych, odbywać się będą pod opieką Roberta Glińskiego – reżysera i scenarzysty.

Zapraszamy wszystkie dzieci, także bez doświadczenia aktorskiego. Casting prowadzony będzie w bezstresowej atmosferze. W sumie poszukujemy dzieci do czterech filmów dyplomowych, które będą kręcone w lipcu, sierpniu i wrześniu, terminy będą znane przed wakacjami. Każdy z czterech scenariuszy jest zupełnie inny od pozostałych, więc szukamy różnych dzieci – mówi Maksymilian Nowicki, współorganizator wydarzenia.

I dodaje: – Na miejscu mamy przygotowane zadania aktorskie dla dzieci, więc nie trzeba się przygotowywać. Nie prowadzimy zapisów, dzieci z opiekunami mogą przyjść „z ulicy”. W przypadku wielu chętnych trzeba jednak przygotować się na czekanie w kolejce.

Więcej informacji o castingu można uzyskać kontaktując się drogą e-mailową: castingdladziecigsf@gmail.com.

Wydarzenie odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym przy pl. Grunwaldzkim 2.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.