Bracia Figo Fagot podbili serca gdańskiej publiczności (FOTO)

16 Sty

15 stycznia na scenie gdańskiego klubu „Bunkier” wystąpili Bracia Figo Fagot. Publiczność, która tłumnie wypełniła koncertowe pomieszczenie, miała okazję usłyszeć największe przeboje formacji. Zobaczcie, jak było! 

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt”, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś”, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „Na Bogatości”. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 11 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany „Eleganckie Chłopaki”, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, „Discochłosta”, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą. W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli – „Polska”, „Trzech króli”, „Lato i Morze” czy „Dziewczyna zawistna”. Utwory te są przedsmakiem kolejnej płyty, która pojawi się na sklepowych półkach jesienią 2016 roku.

One Reply to “Bracia Figo Fagot podbili serca gdańskiej publiczności (FOTO)”

  1. Pingback: XXX-lecie Farben Lehre w Kwadratowej (FOTO) - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.